Меню
 
Головна arrow Новини
Оновлено правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.

Кабінетом Міністрів України 5 січня 2021 року оновлено правила припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

«Постановою про карантин передбачено, що з метою протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс «Вдома». Кожного дня результати експрес-тестувань на КПВВ будуть передаватися до електронного сервісу «Вдома», що дозволить, відповідно до встановленого алгоритму, вийти із самоізоляції», – зазначив Віктор Ляшко.

Також заступник міністра наголосив на тому, що не підлягають самоізоляції:

• особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою) молодші 12 років та ті, які мають намір вступити до закладів освіти;

• працівники представництв офіційних міжнародних місій та організацій, акредитованих в Україні.

Відповідно до Постанови самоізоляція припиняється, серед іншого, за наступних умов:

• після 14 днів (термін самоізоляції) у разі відсутності симптомів;

• після отримання негативного результату ПЛР-тесту;

• після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигена, який проведено після перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з них.

«Сьогодні, 12 січня, на нараді з Державною прикордонною службою України додатково узгодили моменти організації тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них. Окремо зазначу, що послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигена будуть безкоштовними для громадян України. Для забезпечення цього Наказом Міністерства охорони здоров’я №19 вже розподілена партія експрес-тестів у кількості 1,8 млн», – підкреслив Віктор Ляшко.

Забезпечення функціонування пунктів тестування на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території покладено на Донецьку, Луганську, Херсонську обласні державні адміністрації.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc