Меню
 
Головна arrow Новини
18 січня Україна приєдналася до Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки.

Рак шийки матки – четверте за поширеністю онкологічне захворювання у жінок серед жінок. На жаль, лише минулого року у світі від цього захворювання померло більше 280 тисяч жінок, а в Україні – понад 2 тисяч.

Онкологи стверджують: від раку шийки матки не застрахована жодна із жінок, а найчастіше недугу виявляють у жінок старше 30 років. Основна причина появи захворювання – тривале інфікування певними типами вірусу папіломи людини. Це поширений вірус, який передається від однієї людини іншій статевим шляхом. Принаймні половина сексуально активних людей стикається із ним у певний момент свого життя. У деяких із них інфекція може виникати повторно.

Відтак рак шийки матки супроводжується серйозними супутніми захворюваннями. Наприклад, у жінок, що живуть із ВІЛ, у чотири рази вища ймовірність розвитку раку шийки матки, причому в більш молодому віці, а в жінок, інфікованих вірусом папіломи людини, удвічі вища ймовірність інфікування ВІЛ.

Втім, рак шийки матки може проходити безсимптомно, або вони можуть бути не очевидними. Найбільш поширені з них: нетипова вагінальна кровотеча, у тому числі після менопаузи, післястатевого акту або між регулярними менструаціями, зміни вагінальних виділень, біль або дискомфорт під час статевого акту,невизначений біль у попереку або між тазостегновими кістками.

Важливо пам’ятати, що ці симптоми можуть траплятися і з інших причин. Але єдиний спосіб пересвідчитися – звернутися до лікаря. До речі, лікарі- онкологи одностайні у думці, що у разі своєчасного звернення за консультацією і можливим подальшим лікуванням хворобу можна подолати та повернутися до якісного життя. Крім того, перевіреними стратегіями в попередженні раку шийки матки є вакцинація проти папіломи людини, лікування передракових станів, звернення до гінеколога або онкогінеколога не менше, ніж раз на рік, причому, жінкам як молодого, так і старшого віку.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc