Меню
 
Головна arrow Новини
Голова облдержадміністрації Анна Коваленко в ефірі UA:Чернігів відзвітувала про свої перші 100 днів на посаді. Низка питань, порушених в інтерв’ю, стосувалися і розвитку медичної галузі Чернігівщини.

Анна Коваленко, зокрема, зазначила: «Минулого року медичні заклади недофінансовувалися і по опаленню, і по заробітній платі (8,5 млн грн.). А в новий рік ми увійшли вже без цих заборгованостей. Для такого вирівнювання мною було видано ряд розпоряджень стосовно дофінансування закладів з обласного бюджету, якщо із цим не будуть справлятися місцеві бюджети. Відтак у цьому плані нам важливо, щоб місцеві громади буди якомога самостійнішими, адже це їхні пріоритетні витрати. Працюємо з ОТГ у плані роз’яснення інструментів, що пропонує і держава, і область. Тобто, треба розробляти відповідні механізми, які могли б покращити фінансову складову».

Враховуючи, що вже у березні 2021 року медичні заклади Чернігівщини будуть переукладати договори з Національною Службою здоров’я, постає питання, чи буде обласна влада сприяти їм у можливості укласти договори на якомога більшу кількість пакетів медичних послуг? З цього приводу Анна Коваленко зазначає: облдержадміністрація над цим працює і працює успішно. «Достатньо навести приклади хорошої роботи по протидії ковідній інфекції, адже в нас нині 17 лікувальних закладів, які пройшли відповідну сертифікацію. На жаль, зараз нам не вистачає анестезіологів. Але ми говоримо про максимальну програму підтримки, запрошуємо фахівців, працюємо з різними структурами. Наприклад, щоб залучити анестезіолога до роботи у Новгороді-Сіверському, ми знайшли йому квартиру. Це проблема всієї України і особливо вона відчутна на Чернігівщині, бо в нас велика площа і невелика кількість населення. Треба покращувати оснащення наших приймальних відділень. Так наприкінці минулого року надійшли кошти у розмірі 57 млн грн і ми закупили рентгенівські апарати і апарати УЗД. Тобто, найближчі 20 років не буде потреби їх закуповувати, але точно буде потреба у людях, які на них будуть працювати», – зауважила Анна Коваленко.

Також очільниця виконавчої влади області наголосила, що вона щодня контролює процес виплати грошових надбавок медикам, які працюють із коронавірусними хворими. І це питання в регіоні вирішено на сто відсотків завдяки тому, що цей процес контрольований на всіх рівнях.

За її словами, нинішнього року в області буде продовжено реалізацію багатьох проектів у гуманітарній сфері. Наприклад, планується реконструювати будівлю центрального корпусу КНП «Чернігівська обласна лікарня».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc