Чимало людей скаржаться на первинні симптоми захворювання нервової системи – хронічну втому, запаморочення, болі у спині чи суглобах, стрибки артеріального тиску та інші. Національна служба здоров’я України дала роз’яснення про маршрут пацієнта при проблемах із нервовою системою.
Отже, першим до кого потрібно звернутися – це лікар первинної ланки, з яким укладено декларацію. Це стосується як дорослих, так і дітей будь-якого віку. Якщо ви досі не маєте декларації, то за посиланням https://bit.ly/3pkgDXF НСЗУ надає роз’яснення, як знайти лікаря для укладення декларації.
При зверненні до сімейного лікаря, терапевта або педіатр – лікар огляне вас або вашу дитину, проконсультує та за потреби призначить обстеження, або враховуючи стан, випише електронне направлення на консультацію до невропатолога чи невролога.
Щоб потрапити на консультацію до невропатолога слід обрати лікарню, яка має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу та відповідного фахівця у штаті. Якщо невропатолог за результатами огляду призначає додаткові обстеження, пройти їх можна також у закладі, який надає амбулаторну допомогу та має відповідне обладнання.
Знайти медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за Програмою медичних гарантій, можна на сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts, або зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77. Щоб дізнатися, чи є у закладі потрібні фахівці і обладнання, радимо зателефонувавши безпосередньо до лікарні.
Якщо лікар виявив захворювання, яке потребує стаціонарного лікування, то пацієнт за направленням лікаря також отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації