Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині планують реконструювати два медичних заклади

В рамках реалізації другого етапу Національної програми «Велике будівництво» в регіоні планують реконструкцію двох обласних багатопрофільних медзакладів – КНП «Чернігівська обласна лікарня» та КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня». Це питання обговорювали 5 лютого під час селекторної наради, яку провів Офіс Президента України. За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, участь у нараді взяли заступник голови ОДА Олександр Савченко та начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш.

«На сьогодні забезпечення медичної сфери усім необхідним, починаючи від ремонту приміщень до оновлення обладнання, основне завдання для влади усіх рівнів», – сказав Олександр Савченко. Також він зазначив, що минулого року облдержадміністрація розпочала розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції цих двох медзакладів.

За словами Петра Гармаша, в першу чергу в обласній лікарні реконструкції потребують будівлі хірургічного й терапевтичного корпусів та палатного корпусу №3. А в обласній дитячій лікарні першочергово необхідно відремонтувати харчоблок. Також начальник Управління охорони здоров’я підкреслив важливість забезпечення усім необхідним дитячу лікарню, адже вона єдина в області приймає хворих дітей на госпіталізацію.

Загалом орієнтована сума на реалізацію усіх вищезгаданих об’єктів сягає понад 116 мільйонів гривень.

Під час наради також обговорили завершення реконструкції приймальних відділень в рамках проєкту EMERGENCY. Так на Чернігівщині роботи у цьому напрямку виконані на 100% в обласній лікарні, Чернігівській міській лікарні №2 та у Корюківській центральній районній лікарні. Решта об’єктів має бути завершена у першому кварталі цього року.

Одне з питань на селекторній нараді було пов’язане із завершенням розбудови мережі амбулаторій. За інформацією фахівців Управління капітального будівництва ОДА, в області було заплановано будівництво та капітальний ремонт 21 амбулаторії. З них 19 – нове будівництво, де на 14 об'єктах завершені роботи і вони готові до передачі на баланс утримувачам, ще п’ять – на стадії завершення. Ще дві амбулаторії відремонтовані (1 об’єкт переданий громаді, ще один у процесі передачі).

Олександр Савченко підкреслив, що на сьогодні УКБ готове передати будівлі амбулаторій селищним громадам, але існують певні перепони.

«Програма розбудови амбулаторних закладів стартувала у 2017 році і замовником робіт були районні адміністрації до зміни адміністративно-територіального устрою, а на баланс мають брати громади новостворених районів відповідно чинного законодавства, тому наразі очікуємо на проходження процедур передачі і тримаємо цей процес на постійному контролі», – зазначив заступник голови ОДА.

Додамо: з 1 березня обласна лікарня починає опікуватися стаціонарним лікуванням ветеранів війни та громадян, які мають статус ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих від наслідків цієї катастрофи. Як відомо, минулого року з цією метою до структури лікарні увійшли колишні два профільних заклади. Генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко, каже, що стаціонарне лікування таких пацієнтів відбуватиметься на базі відокремленого структурного підрозділу.

«У ньому буде терапевтичне та неврологічне відділення на 35 ліжок. Повноцінно запрацює вже і поліклініка, а також низка діагностичних підрозділів. І це виправдано, адже і ветерани, і чорнобильці не матимуть контакту з пацієнтами нашої обласної консультативної поліклініки для запобігання зараження коронавірусною інфекцією. У новій поліклініці прийом вестимуть спеціалісти різного профілю, працюватиме ендоскопічний кабінет, кабінет УЗ-діагностики та ЕКГ, лабораторія. Тобто, буде певне розшарування потоку пацієнтів», – розповів Андрій Жиденко.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc