Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація на Чернігівщині: процес розпочато

Як відомо, 24 лютого у Чернігівській області однією з перших в Україні розпочалася кампанія з щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною AstraZeneca (CoviShield) індійського виробництва.

Про те, як проходить вакцинація і подальші кроки на цьому шляху у вечірньому ефірі «Суспільне Чернігів» розповідали начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, начальник КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» Володимир Тарасовський та співробітники КНП «Чернігівська обласна лікарня» – лікар-пульмонолог Іван Тельнов і лікар-імунолог Микола Біщак.

Зокрема Володимир Тарасовський нагадав, що згідно з «дорожньою картою» вакцинації, щеплення від COVID-19 відбувається в Україні у п’ять етапів і нині триває її перший етап – вакцинують медичних працівників, що працюють у відділеннях з лікування коронавірусної інфекції, співробітники екстреної медичної допомоги та працівники лабораторного центру, які задіяні в дослідженні відповідних біоматеріалів. І передбачається, що наприкінці квітня наступного року буде завершено всі етапи вакцинації проти коронавірусної інфекції. За його словами, станом на 1 березня вакциновано 199 медичних працівників. «Але певний відсоток відмов від щеплення серед лікарів спостерігається. Втім, тенденція не загрозлива. Тому ми намагаємося посилити просвітницьку кампанію щодо переваг вакцинації», – повідомив Володимир Тарасовський.

«Ми отримали майже 7 тисяч доз вакцини AstraZeneca (CoviShield). Але очікується, що у подальшому в область надійде і вакцина Pfizer, для чого спеціальна бригада, яка буде вакцинувати людей, пройшла відповідне навчання, – зазначив Петро Гармаш. – До речі, поки у цьому процесі задіяна одна мобільна бригада. По мірі надходження інших вакцин в дію буде введено додаткові бригади, що також пройшли навчання. І вони працюватимуть не тільки в обласному центрі і Чернігівському районі».

«AstraZeneca (CoviShield) – векторна вакцина, належить до нових типів препаратів для щеплення. Її перевага полягає у тому, що біологічний матеріал не надходить до організму, а лише інформація на молекулярному рівні що стимулює процес виробляння антитіл. Згідно з методикою розробки саме цієї вакцини, вона має бути цілком безпечною, – наголосив Микола Біщак. –Незвичні реакції після введення препарату становлять близько 4-9% у вигляді головного болю, слабкості, лихоманки, які зникають протягом доби. Тобто, це звичні явища після введення будь-якої вакцини, яка рекомендована, наприклад, дітям Календарем профілактичних щеплень. Ефективність AstraZeneca (CoviShield) повинна становити близько 82%. І хоча даних щодо збереження імунітету поки немає, ми розраховуємо, що антитіла проти COVID-19 зберігатимуться в організмі 3-6-9 місяців. Відтак вакцинація має убезпечити людину від захворювання або, у разі появи недуги, вона протікатиме легше і без ймовірних ускладнень. Якщо від цього захворювання буде вакциновано 65% людей, буде створений колективний імунітет. Відповідно пандемія завершиться».

У свою чергу Петро Гармаш наголосив: хоча вакцинація виключно добровільна і безкоштовна, саме медики повинні розуміти, наскільки важливе профілактичне щеплення. Відтак Іван Тельнов розповів, що він вакцинувався одним з перших з лікарів Чернігівщини і жодних вагань з цього приводу у нього особисто не було. Лікар запропонував громадянам самостійно ознайомитися із даними щодо саме цієї вакцини, які є у широкому доступі аби скласти власне враження про необхідність вдаватися до щеплення. «Не варто акцентувати увагу на тому, що ця вакцина не вироблена у Європі. Адже Індія – потужний виробник подібних препаратів, які використовуються в усьому світі. І те, що до нас надійшла вакцина із цієї країни, свідчить лише про те, що нині її розробка відбувається в екстреному порядку і потужностей лише однієї-двох фабрик не вистачає аби задовольнити попит на неї. Крім того, наукові дослідження щодо користі та ефективності цієї вакцини ще тривають, адже в людства немає 10-15 років дізнатися про всі нюанси протистояння COVID-19», – зауважив Іван Тельнов.

«Таким чином, у громадян є два шляхи подолання пандемії – або перехворіти та створити імунітет на певний час, або шлях більш цивілізований – вдатися до щеплення задля убезпечення себе від важкого перебігу захворювання», – підсумував Петро Гармаш.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc