Меню
 
Головна arrow Новини
Річниця епідемії: лише вакцинація дає надію на повернення до нормального життя

Третього березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей, а 24 лютого 2021 року в нашій державі розпочався новий етап битви з хворобою - кампанія з вакцинації.

З появою коронавірусної хвороби світова наука та фарміндустрія об’єднали потужності та інтелектуальні ресурси для пошуку ефективної вакцини. За безпрецедентно короткий час вчені у різних куточках світу розробили та розпочали дослідження вакцин проти COVID-19.

«Весь світ покладає надії на вакцинацію. Тепер важливо донести до людей, що вакцина - це шанс повернути нам нормальне життя. Пригадую, як рівно рік тому мені, як Головному державному санітарному лікарю, довелося повідомити, що COVID-19 зафіксований в Україні. Протягом всього цього часу ми боремося з епідемією силами медиків та шляхом карантинних обмежень. Нам вдається тримати ситуацію під контролем, однак, хвороба не відступає, - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. – Аби продемонструвати, що вакцина безпечна, одними з перших вакцинувались Президент України Володимир Зеленський та Міністр охорони здоров’я Максим Степанов».

Нині в Україні вакцинують медиків ковідних лікарень, бригади швидкої допомоги, а також військових на фронті. Коли в країну надійде більше вакцин, МОЗ планує поєднувати етапи аби прискорити процес імунізації населення проти COVID-19.

Важливо, що Україна використовує тільки вакцини, рекомендовані до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зараз вакцинація проводиться вакциною AstraZeneca/Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Вона ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Вчора Канада також повідомила про закупівлю вакцини проти COVID-19, що виробляється в Індії. Компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини індійському Інституту сироватки крові, тим самим значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19. Індія - лідер з виробництва імунопрофілактичних препаратів у світі, їй належить 60% ринку.

Україна також є частиною глобальної ініціативи COVAX. За цим механізмом Україні підтвердили поставку 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном гарячої лінії 0 800 60 20 19. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті або у мобільному додатку “Дія”.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc