Меню
 
Головна arrow Новини
Попри посилення карантинних обмежень вакцинація проти COVID-19 не припиняється

КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» Чернігівської обласної ради нагадує, що попри посилення карантинних обмежень у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 в області триває вакцинація від коронавірусної хвороби.

Вакцинація в тимчасових пунктах щеплення проводиться виїзною мобільною бригадою, яка 19–20 лютого у Києві пройшла навчання по вакцині Oxford-AstraZeneca, з дотриманням правил захисту від потенційних ризиків зараження COVID-19. Медичні заклади області забезпечують дотримання правил інфекційного контролю при проведенні профілактичних щеплень в закладах охорони здоров’я. Це регулюється Постановою Головного державного санітарного лікаря Міністерства охорони здоров’я України від 22.04.2020 №13 «Про організацію заходів з імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19). Керівники медичних закладів, які проводять профілактичні щеплення, з метою зменшення кількості контактів, частоти відвідувань пацієнтами закладів охорони здоров’я, захисту пацієнтів та медичних працівників від потенційних ризиків зараження COVID-19 дотримуються рекомендацій, зазначених у постанові.

Вакцинація проти коронавірусної хвороби в Чернігівській області розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. Наразі триває І етап вакцинальної кампанії, під час якого щеплення отримують медики, що працюють із хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей поважного віку, військовослужбовці в ООС. На сьогодні Чернігівська область отримала 6800 доз вакцини AstraZeneca/Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Станом на 4 березня 2021 року, від COVID-19 щеплено 289 осіб, усі вони отримали 1 дозу вакцини.

Нагадаємо, що з 24 лютого в Україні почав діяти адаптивний карантин, що триватиме до 30 квітня 2021 року. Він передбачає запровадження рівнів епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Чернігівська область станом на 4 березня знаходиться у «жовтій зоні».

Дізнатися більше про імунізацію від COVID-19 можна на сайті Комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 www.vaccination.covid19.gov.ua, а також на офіційних веб-сайтах Чернігівської обласної державної адміністрації https://cg.gov.ua/, Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації http://uoz.cn.ua/ та КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» Чернігівської обласної ради https://ociat.com.ua/.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc