Меню
 
Головна arrow Новини
Навчаються мобільні бригади

На Чернігівщині триває навчання мобільних бригад, які задіяні у проведенні вакцинації проти коронавірусної інфекції. Загалом в області визначено 7 бригад, що вакцинують медиків та інших громадян, вакцинація яких здійснюватиметься у п’ять етапів. Нагадаємо, що нині триває перший етап щеплення і з цією метою навчання проходять відповідні співробітники.

Так від 9 до 12 березня на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня» розпочалися навчання працівників мобільних бригад із КНП «Корюківський центр сімейної медицини», КНП «Чернігівська міська лікарня №1», КНП «Ніжинський міський центр ПМСД», КНП «Новгород-Сіверський центр ПМСД» та КНП «Прилуцький міський центр ПМСД».

Навчання відкрив начальник КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР Володимир Тарасовський, який наголосив на важливості процесу вивчення всіх нюансів вакцинації та розповів про теперішню ситуацію із захворюваністю на COVID-19 на Чернігівщині.

Навчання проводили медики, які також пройшли відповідні курси стосовно імунізації і тепер діляться своїми знаннями із колегами. А це – завідувач загальносоматичного відділення з ліжками інтенсивної терапії обласної лікарні Ігор Кузін, лікар-імунолог цього закладу Микола Біщак, лікар загальної практики сімейної медицини КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Андрій Мохонько та медична сестра КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Наталія Мастикаш.

Зокрема, Микола Біщак зазначив: «Навчання ставить за мету відточення навичок вакцинації населення. Наше завдання – донести до медичних працівників мобільних бригад інформацію про вакцину AstraZeneca(Covishield), теперішню ситуацію із хворобою як у світі, так і в Україні, про вимоги щодо правильного введення вакцини та поведінки громадян після щеплення, а також алгоритми роботи мобільних бригад, бо саме вони мають надавати всю необхідні інформацію щодо проведення щеплення та можливих його наслідків. Особливу увагу ми приділяємо дотриманню холодового ланцюга і методам зберігання вакцин та правилам її введення. Загалом бригада, що задіяна у вакцинації, складається з двох медичних сестер, їхньої заміни, а також двох лікарів. У місце, куди приїде мобільна бригада, має бути створений кабінет вакцинації, що відповідатиме нормам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я».

Таким чином, під час навчання розглянуті такі питання, як огляд Національного плану вакцинації в Україні, ключові та програмні наслідки згідно з макропланом щеплення, склад, транспортування та способи введення вакцини, глобальні рекомендації щодо подолання можливих наслідків введення вакцини. Також учасники навчання дізналися про вимоги до виїзних мобільних бригад, практичні поради у ключових питаннях щодо організації місця проведення вакцинації, стерилізації матеріалу та його утилізації.






За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc