Меню
 
Головна arrow Новини
Петро Гармаш: медичні працівники повинні бути в авангарді роботи з популяризації вакцинації проти COVID-19.

На Чернігівщині триває кампанія зі щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною AstraZeneca (Covishield), виробництва Serum Institute of India.

Згідно з відповідними наказами Міністерства охорони здоров’я України, «дорожньої карти» з вакцинації, саме медичні працівники підлягають щепленню від захворювання у першу чергу. І цей процес на Чернігівщині нині триває хорошими темпами.

Так 17 березня вакцину отримав і начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш. Очільник відомства, зокрема, зазначив: «Я, власне, очікую на нормальну реакцію з боку свого організму на введення вакцини. Звісно, я знайомий із деякими легкими реакціями, але вони, як свідчить практика, тимчасові і не можуть зрівнятися із симптомами хвороби, що здатні загрожувати життю. Тим паче, що я наприкінці минулого року вже перехворів на COVID-19 і знаю, що це таке. Розумієте, є два шляхи подолання пандемії коронавірусної хвороби – цивілізований (вакцинація) і нецивілізований, тобто, перехворіти з можливими небажаними наслідками для людини. Ми нині відслідковуємо ситуацію, щоб в нас не було розливу вакцин і, звісно, до щеплення вдадуться всі співробітники Управління охорони здоров’я. Якщо медичні працівники почнуть щепитися більш активно, вони убезпечать від хвороби як себе та членів своїх родин, так і власним прикладом переконають людей, що вакцинація вкрай необхідна для подолання епідемії. Наголошую: медичні працівники, як ніхто інший мають розуміти важливість імунізації. Ми намагаємося використовувати всі замовлені дози вакцини і якщо хтось із, наприклад, медиків, які працюють із ковідними хворими або у великих колективах з тих або інших причин не може бути допущений до вакцинації, тоді цю залишкову дозу можна вводити, зокрема, співробітникам апарату нашого Управління, громадським діячам, публічними людям тощо. До речі, на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» є відповідна платформа, куди на вакцинацію записуються представники цих категорій. Відтак, кампанія з вакцинації в області набуває обертів і такі громадяни будуть більш задіяні на цьому етапі у можливості щеплення. Також вже є дозвіл на проведення імунізації військовим, учасникам бойових дій. А профільне Міністерство дає згоду на щеплення всіх працівників лікувальних установ – первинна, вторинна і третинна ланки. І це правильно, адже інколи у пацієнта, що лікується на предмет соматичного захворювання, у процесі дообстеження виявляється ковід. Тому я закликаю всіх медичних працівників пройти просту процедуру щеплення і не вірити тим фейкам, які супроводжують вакцинальну кампанію».

Таким чином, станом на 16 березня на Чернігівщині першою дозою вакциновано 1226 осіб.

До речі, цього ж дня мобільною бригадою КНП «Чернігівська міська лікарня №2» вакциною AstraZeneca (Covishield) щеплено і 30 співробітників КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб». Згідно з алгоритмами введення вакцини, спочатку вони підписали письмову згоду на проведення процедури, оглянуті лікарем, а після щеплення певний час перебували під його наглядом.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc