Меню
 
Головна arrow Новини
Інтервал між введенням двох доз вакцини AstraZeneca(Covishield) збільшено до 12 тижнів.

Таке рішення прийнято Оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій, яким схвалено рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Таким чином, інтервал між введенням вакцини збільшується із 4 до 12 тижнів.

Як зазначив заступник Міністра – Головний Державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, зокрема, наголосив: «При аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Після двох стандартних доз, введених з інтервалом у 12 тижнів або довше, ефективність вакцини зростала до 81,3%. Звертаю увагу на те, що збільшення інтервалу не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 – 12 тижнів».

Таким чином, впровадження цих рекомендацій потребуватиме від профільного Міністерства незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах. Відтак 17 березня за участі Міністра охорони здоров’я Максима Степанова проведено селекторну нараду з регіонами для роз’яснення деталей виконання зазначеної рекомендації.

Нині в Україні здійснюється імунізація вакциною Covishield/AstraZeneca індійського виробництва, 500 тисяч доз якої було закуплено державним коштом. Ця вакцина ефективна та безпечна, дозвіл на її використання дали Всесвітня організація охорони здоров’я, Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада.

Компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини індійському Інституту сироватки крові, тим самим значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19.

На початку березня 2021 року найвідоміший у світі медичний журнал The Lancet оприлюднив результати досліджень, яке продемонструвало що ефективність вакцини AstraZeneca значно збільшується, якщо її другу дозу вводять з інтервалом в 12 тижнів або більше у порівнянні з інтервалом меншим за шість тижнів. Рішення про збільшення інтервалу між двома введеннями вже схвалено Великою Британією, Канадою, Францією та Німеччиною.

Нагадаємо: Україна також є частиною глобальної ініціативи COVAX. За цим механізмом нам підтвердили поставку 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року.

Про вакцинацію більше можна дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19. Записатися на вакцинацію можна на відповідному сайті або у мобільному додатку «Дія».

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc