Анна Коваленко про ситуацію з коронавірусом та карантинні обмеження в Чернігівській області.
Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко прокоментувала в прямому ефірі каналу «Україна 24» ситуацію щодо поширення коронавірусної інфекції та карантинні обмеження в регіоні.
- Що з ситуацією з коронавірусом в Чернігівській області станом на сьогоднішній ранок і чому місцева влада не хоче спрацювати на випередження, щоб не допустити потрапляння регіону до «червоної зони»?
- Останні два дні в області зростає кількість госпіталізацій. І це означає, що ми наближаємось до «червоної зони». Ми не чекаємо, а готуємося до неї. Перевіряємо наявність та функціонування кисневих концентраторів, кисневих точок, додаткове діагностичне обладнання, що поступає в наші лікарні. Я впевнена, що всі хворі отримають належний рівень допомоги в наших лікарнях.
- Який зараз відсоток заповненості ліжок в області?
- Наразі заповненість ліжок 53%, ця цифра зростає. І якщо протягом 7 днів цей показник буде більше 65% – то ми автоматично потрапляємо до «червоної зони».
- Коли запроваджують посилені карантинні обмеження, то підприємці незадоволені такими заходами – кажуть, що вони втрачають прибутки. У відповідь на це Президент закликав місцеву владу надати фінансову підтримку таким категоріям підприємців. І більше того, держава пообіцяла подвоїти такі виплати. Чи розглядали ви такий варіант?
- Наші підприємці не є винятком – ми постійно з ними в діалозі. Також знаходимося і в перемовинах з місцевою владою. Я сподіваюся, що найближчими днями ми спільно вийдемо на результат. Всі прекрасно розуміють, що у боротьбі з коронавірусом, незалежно від фінансового становища важливо працювати на випередження, не допустити зростання захворюваності.
- А яка ситуація з мешканцями області? Наприклад, в Києві діють обмеження – в транспорті повинно бути заповнено не більше 50% місць, але коли є година пік, то вони, відверто кажучи, переповнені. Скажіть будь ласка, як з цим у Чернігівські області?
- Стосовно жителів Чернігівщини – функціонує 18 лікарень, в них є ліжко-місця. 88% з них забезпечені киснем. Що стосується транспорту та інших обмежень – ми працюємо відповідно до обмежень «жовтої зони». За цим слідкує поліція, наразі ситуація у нас контрольована.
- Чи є такий варіант, що, наприклад, у Чернігівській області школярі можуть не повернутися за парти після того, як продовжать карантин. Чи розглядаєте ви такий варіант?
- Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, якщо 50% відсотків хворих в школі (незалежно чи це діти, чи вчителі) – то школа закривається на карантин. І починається дистанційне навчання. В нашій області є певна особливість – погане покриття зв'язком, особливо в північних регіонах. Тож фактично перехід на таку дистанційну форму роботи для більшості шкіл означає канікули. Проте ми сподіваємося на те, що оскільки на півночі мала щільність населення, то такі речі нам вдасться оминути.
- Зараз закликають представників виконавчої влади переходити в онлайн, тобто дистанційно працювати. Чи працюєте ви дистанційно, чи може розглядаєте таку можливість? Чи закликаєте інші підприємства області також переходити в онлайн, якщо є така можливість?
- Фактично зараз у кожного є можливість включитися онлайн через зум (чи якийсь інший електронний месенджер) до нарад, конференцій. Ми, облдержадміністрація, поки не плануємо повністю переходити в онлайн. Хоча ми ведемо переговори онлайн з іноземцями. Так, минулого тижня, ми підписали угоду про співпрацю, економічний спільний розвиток з Тренчинським краєм (Словаччина). І це відбулось дистанційно. Також долучаємося онлайн і до нарад центральних органів з Києва. Але в області, все ж таки сподіваюся, що будемо зустрічатися офлайн.
За матеріалами МОЗ України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації