Меню
 
Головна arrow Новини
Відтепер щеплення від коронавірусної хвороби зробити можна буде у кожній амбулаторії області.

24 березня заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк взяла участь у селекторній нараді щодо імунізаційної кампанії проти COVID-19, яку проводив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Під час наради розглянули результати проведення вакцинації в усіх областях України.

Так станом на 24 березня на Чернігівщині вакциновано 2 956 осіб. З них більшість медичних працівників – 2 770, 47 жителів області похилого віку, 114 – громадських діячів, 25 – працівників соціального захисту.

«Вакцинація на Чернігівщині проходить у добровільному порядку і безкоштовно. У деякі медзаклади мобільні групи повертаються вакцинувати вдруге і втретє, адже навіть ті медики, які спочатку відмовився, згодом беруть приклад з вакцинованих колег і також бажають зробити щеплення», – зазначила заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк, додавши, що вакцинація – єдиний спосіб уникнути інфікування або перенести хворобу у легкій формі.

Як відомо, з 22 березня в Україні розпочалась друга хвиля вакцинації, під час якої в області відкрили 24 пункти щеплень. Передбачається, що це дасть змогу пришвидшити процес вакцинації в області. Нині з цією метою готують ще 119 кабінетів. До їх відкриття медичні працівники мають пройти підготовчі навчання. Відтак щеплення стане доступнішим, адже зробити його можна буде у всіх амбулаторіях регіону. Роботу кабінети розпочнуть, як тільки надійде додаткова партія вакцини. Крім того, Жанна Шерстюк підкреслила: «Для того, щоб отримати щеплення тим хто належить до групи ризику визначеної для вакцинації під час першої та другої хвилі, достатньо звернутися до поліклініки за місцем проживання чи до свого сімейного лікаря».

Також вона додала, що отримати щеплення мають право і ті, хто ще не підписав декларацію з сімейним лікарем, проте нагадала, що відповідно до Програми медичних гарантій, підставою для надання безоплатного лікування є саме підписана декларація. Це не стосується екстреної медичної допомоги – вона надається безкоштовно усім без винятку.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc