З 1 квітня 2021 року в Україні стартує нова Програма медичних гарантій.
За інформацією офіційного сайту Національної Служби здоров’я, у новій Програмі медичних гарантій закладено ще більше безоплатних послуг для українців. Серед нових пакетів, зокрема, передбачена готовність медичної галузі до реагування на інфекційні захворювання та епідемії COVID-19.
Так в інтересах пацієнта НСЗУ укладатиме договори з медзакладами на пакети медичних послуг, які відповідають потребам пацієнтів. Програму медичних гарантій 2021 деталізували, а пакети медичних послуг удосконалили з урахуванням потреб українців.
Загалом у проекті Програми медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, серед них – пакет вакцинації проти COVID-19. 2 пакети медичних послуг нові, ще 5 – виокремлені із наявних пакетів медичних послуг.
У особливому фокусі – наближення медичної допомоги до пацієнта через розвиток амбулаторної допомоги. Тож НСЗУ пропонує впровадити на первинній ланці нові пакети – для людей з розладами психіки та поведінки, пацієнтів з туберкульозом. Окремим пакетом виділено ведення вагітності в амбулаторних умовах.
Програма медичних гарантій, як і раніше, базуватиметься на принципі екстериторіальності. Це означає, що пацієнт має право на допомогу без прив’язки до місця реєстрації чи проживання.
Загалом, у межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно такі послуги:
- консультації лікарів вузької спеціалізації, зокрема, встановлення або зняття діагнозу, призначення або корегування медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями;
- необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;
- інструментальні дослідження – також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;
- медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;
- хірургічні операції в амбулаторних умовах;
- ведення вагітності;
- медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);
- діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;
- обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;
- довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.
З повним обсягом послуг в межах амбулаторного пакета можна ознайомитися на офіційному сайті НСЗУ.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації