Третя хвиля COVID-19 на Чернігівщині: нові виклики для пацієнтів та медиків.
У Чернігівській області зокрема і в Україні загалом медики стурбовані активізацією збудника COVID-19. І недарма цей період називають «третьою хвилею» поширення інфекції, адже значно зростає кількість хворих, до стаціонарів потрапляють люди молодшого віку, а відтак змінюються алгоритми надання спеціалізованої медичної допомоги.
Зокрема, як зазначив у радіоефірі «UA: Українське радіо. Чернігів» начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, нині ситуація із поширенням коронавірусної інфекції на Чернігівщині дуже напружена. Тому заклади змушені постійно збільшувати кількість стаціонарних ліжок для лікування таких хворих.
«Станом на 1 квітня в області розгорнуто 2105 ліжок, з яких 1685 забезпечені киснем (80%). 12 людей перебувають на апаратах ШВЛ, 975 – на періодичній кисневій підтримці. Тепер в області найбільша кількість хворих на ковід за весь період епідемії. Тому завантаженість ліжок, до яких підключено кисень, становить 61%. На жаль, ми змушені констатувати, що хворих буде ще більше, причому і серед медичних працівників. Тому тільки профілактичне щеплення здатне зменшити захворюваність, зокрема, серед медичних працівників», – розповів очільник Управління.
Для збільшення місць надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію у медичних закладах працюють над оптимізацією ліжкового фонду. Так ухвалено рішення про відкриття на базі КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» певної кількості ліжок з доступом до кисню для лікування таких пацієнтів. Як розповідає в.о. Генерального директора цього закладу Микола Дейкун, передбачається, що протягом двох тижнів там вже прийматимуть пацієнтів. Крім того, у КНП «Чернігівська міська лікарня №2» з 1 квітня кардіологічне відділення перепрофільоване для лікування пацієнтів з COVID-19. Таким чином спеціалізований ліжковий фонд цього закладу становить 215 одиниць.
Петро Гармаш також зазначає: медики Чернігівщини роблять все можливе для того, щоб по можливості оперативно реагувати на вимоги третьої хвилі коронавірусної інфекції. Зокрема, за рахунок централізованих поставок в область надійшли швидкі тести (понад 90 тисяч одиниць корейського виробництва), витратні матеріали для роботи медичного персоналу, костюми індивідуального захисту медичного персоналу (більш ніж 20 тисяч комплектів). Крім того, передбачається збільшення кількості лабораторій для здійснення широкого тестування громадян, а також не переривається робота зі встановлення кисневих точок у стаціонарних відділеннях Чернігівщини. Звісно, активізується робота з профілактичних щеплень широких верств населення.
За матеріалами Центру громадського здоров’я України
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації