Меню
 
Головна arrow Новини
7 квітня міжнародною спільнотою відзначається Всесвітній день здоров’я

Як і щорічно, відзначення цього дня має на меті привернути увагу жителів планети до проблем збереження фізичного та психічного здоров’я, профілактики соціально значущих, небезпечних та найпоширеніших захворювань, популяризації засад здорового способу життя.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно відзначення цього дня проходить під гаслом, яке найкраще характеризує проблему у цій галузі. Відтак нинішнього року гасло також не випадкове – «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ!», адже понад рік світ бореться із пандемією коронавірусної інфекції і важливу роль в її подоланні відіграє саме ставлення кожного до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Відтак у наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з дослідженнями вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними й природними умовами, а 10% припадає на спадковість. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Звідси і висновок – необхідність вести здоровий спосіб життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні. Здоровий спосіб життя – є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

Тепер коронавірусна інфекція випробовує на міцність як захисні сили нашого організму, так і готовність медичної галузі їй протистояти. І, на превеликий жаль, це захворювання поки перемагає. Втім, люди повинні знати, що рано чи пізно коронавірус залишиться у минулому, а от необхідність зміцнювати імунітет, своєчасно реагувати на будь-які зміни у самопочутті, не зволікати у разі необхідності з лікарськими консультаціями залишаться актуальними назавжди.

Отже, в кожного з нас є захисні сили, які щосекунди борються із агресивними викликами навколишнього середовища. Тому наше завдання – допомогти своєму організму у цій боротьбі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc