Меню
 
Головна arrow Новини
Петро Гармаш: на Чернігівщині спостерігається негативна динаміка щодо поширення коронавірусної інфекції. І це неабиякий виклик для роботи медичної галузі регіону.

Про це начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА повідомив 6 квітня під час телеефіру «UA: Суспільне. Чернігів». За його словами, найкритичніша ситуація із захворюваністю на COVID-19 склалася у КНП «Ніжинська центральна міська лікарня», пацієнти з якої розподіляються по інших лікувальних закладах, зокрема у КНП «Ніжинська центральна районна лікарня», що має 125 ліжок для ковідних хворих, КНП «Носівська міська лікарня», де з цією метою виділено 60 ліжок. Також пацієнти з Ніжина лікуються у медичних закладах Бахмача, Борзни і частково у Чернігові.

«Затверджений алгоритм, згідно з яким відбувається розподіл пацієнтів до лікувальних закладів області. Звісно, що всі вони проходять лікування у закладах, що мають відповідні договори із НСЗУ. Нині таких лікарень в області двадцять. Загалом до лікувального закладу пацієнт потрапляє трьома шляхами, – наголошує Петро Гармаш, – за допомогою «швидкої», згідно з направленням сімейного лікаря чи самостійного звернення. Керівництво лікарень знає, коли і в який час до них можуть потрапити пацієнти з коронавірусною інфекцією. Ми, у свою чергу, також моніторимо ситуацію, особливо стосовно ліжок, що забезпечені киснем. Так, щодоби у лікарнях області повинно бути 15 ліжко-місць для пацієнтів з Ніжина та Ніжинського району, де на сьогодні складалася найкритичніша ситуація із захворюваністю на COVID-19. Так, у ніч з 5 на 6 квітня двоє ніжинців були госпіталізовані в інші заклади».

Ситуація у Ніжині та районі не можна назвати надзвичайною подією, адже протягом року і в інших лікувальних закладах області періодично виникали проблеми із наявністю вільних місць для пацієнтів із коронавірусом. І місцеві медики із нею справлялися.

Стрімке поширення хвороби в регіоні Петро Гармаш характеризує таким чином: «Нині на терапії за допомогою штучної вентиляції легень перебуває 13 пацієнтів, на періодичній кисневій підтримці – 1021 житель Чернігівщини – це максимальна кількість людей за весь час пандемії. Отже, ми спостерігаємо негативну тенденцію щодо збільшення пацієнтів у лікувальних закладах. Але ми, відповідно,збільшуємо і ліжковий фонд, підключений до кисню».

Дещо краща ситуація у Новгород-Сіверському районі, де в інфекційному відділенні проходять лікування 64 людини, 100 пацієнтів – лікуються амбулаторно. Петро Гармаш розповідає, що неподалік міста знаходиться Менська лікарня, яка повністю переймається лікуванням коронавірусної інфекції. Крім того, у цьому напрямку працює і КНП «Корюківська ЦРЛ» з потужним інфекційним відділенням. Як зазначає генеральний директор цього закладу Сергій Пивовар, ситуація із забезпеченням киснем тамтешніх пацієнтів суттєво покращилася у порівнянні з першою хвилею коронавірусу. Активно лікують пацієнтів і у КНП «Чернігівська центральна районна лікарня», де розгорнуто 150 спеціальних ліжок. ЇЇ керівник Дмитро Руденко стверджує, що постійно доводиться турбуватися про їхнє забезпечення медичним киснем, бо тих об’ємів, що виробляються безпосередньо в Україні, поки недостатньо для забезпечення всіх потреб як в Україні загалом, так і на Чернігівщині зокрема.

Відтак Петро Гармаш вважає – тієї кількості лікарень і ліжок, спрямованих на допомогу жителям області, хворим на коронавірус, поки достатньо. Втім, якщо люди будуть дотримуватися правил гігієни та виконувати вимоги тимчасових обмежень у населених пунктах, ситуація із поширенням COVID-19 в регіоні за два-три тижні обов’язково стабілізується.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc