Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівщина очікує на китайську вакцину

Цього тижня Чернігівщина отримає 3400 доз китайської вакцини CoronaVak. Про це повідомила головна координаторка з питань вакцинації в області Романа Сопотницька.

Таким чином вакцинуватимуть у першу чергу лежачих людей, які не можуть прийти в поліклініку, а також людей, що за ними доглядають і вчителів, задіяних у ЗНО. Щепитимуть громадян дві медичні бригади у складі десяти медиків, що вже пройшли навчання онлайн. Медичні бригади виїжджатимуть до лежачих людей додому, вчителів вакцинуватимуть у школах. Зі слів Романи Сопотницької, CoronaVak – це однодозна вакцина, тоді як AstraZeneca – десятидозна. Романа Сопотницька, зокрема, каже: «Вакцинальна сесія має завершуватися або закінченням флакона, або її утилізацією, щоб не виносити у інше приміщення, відповідно, в іншу квартиру, якщо це будуть, наприклад, ті ж самі сусіди. Не можна вже такого робити. Тому потрібна була однодозна вакцина. Це – на даний момент, одна-єдина однодозна вакцина. Тому, якщо їздити по маломобільних групах, то, звичайно, краще».

Вакцина CoronaVak виготовлена в Китаї на заводі Sinovac. Вона зареєстрована МОЗ України ще на початку березня, пройшла усі етапи досліджень, які офіційно підтвердили її ефективність і безпечність. Вакцинація розпочнеться одразу по прибуттю вакцини. Щеплюватимуть людей безкоштовно у два етапи, другий – через 28 днів.

Як стверджують українські вчені, ця вакцина ефективно запобігає критичним проявам коронавірусної інфекції, що підтверджують дослідження, проведені, зокрема, турецькими медиками. Вони визначили – алергічні та небажані реакції після введення препарату становлять лише 0,3%. І як свідчить досвід, жодної з таких реакцій, як анафілактичний шок або смерть не зареєстровано.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc