Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та алгоритми вакцинації від COVID-19.

13 квітня у Чернігівській обласній державній адміністрації відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії. В обговоренні взяли участь імунолог-ревматолог КНП «Чернігівська обласна лікарня», експерт з імунології Управління охорони здоров’я ОДА Микола Біщак та сімейний лікар КНП «Чернігівська міська лікарня №3» Владислав Тугучов.

Зокрема, Микола Біщак розповів про ефективність, принцип дії та можливі реакції на вакцину AstraZeneca/Covishield, яку вже використовує Україна, вакцину CoronaVac/Sinovac Biotech, якою почали щепити громадян з 13 квітня, та вакцину Comirnaty/Pfizer BioNTech, що незабаром має надійти в Україну. Він наголосив, що усі вакцини, які використовуються в державі, безпечні та ефективні.

У свою чергу Владислав Тугучов розповів про етапи вакцинації та про те, хто, як і коли може записатися на щеплення. Відтак для цього слід перевірити, чи належить людина до пріоритетних груп вакцинації. І це можна зробити на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Так в Україні нині вакцинують медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей, учасників Операції об'єднаних сил на сході України, людей старших за 80 років та соціальних працівників. За його словами, медиків, мешканців та персонал будинків для літніх людей, а також військових та соцпрацівників записує на щеплення роботодавець, а люди віком 80+ можуть записатися двома способами: зателефонувавши до реєстратури найближчого пункту щеплення (перелік на vaccination.covid19.gov.ua) або подзвонивши своєму сімейному лікарю.

«Якщо людина не може самостійно прийти до пункту щеплення, то має сповістити про це під час запису на щеплення. Регіональний координатор розгляне заявку та поінформує про дату та час приїзду мобільної бригади з імунізації додому. А тим громадянам, які не входять до першочергових груп, слід записатись у лист очікування через портал чи мобільний додаток «Дія» або через Національний контакт-центр МОЗ.

Також учасники брифінгу наголосили: вакцинація – це єдиний ефективний спосіб сформувати імунітет до COVID-19, що захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби. Окрім цього, саме вакцинація гарантує, що Чернігівська область та вся Україна в цілому зможе якнайшвидше повернутися до нормального життя без пандемії.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc