Меню
 
Головна arrow Новини
Бути чи не бути Корюківському центру крові?

Таке питання обговорювали учасники засідання в Чернігівській обласній раді, яке провів заступник голови Дмитро Блауш.

У нараді взяли участь також начальник Управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш та його заступниця Алла Здор, головний експерт управління охорони здоров'я ОДА, завідуючий гінекологічним відділенням № 2 КНП «Пологовий будинок» Олександр Скрипка, Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька, Генеральний директор КНП «Корюківська центральна районна лікарня» Сергій Пивовар, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов, завідуючий хірургічним відділенням КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» Валерій Василинчук.

Відтак згідно з листом, який надійшов до обласної ради від КНП «Корюківська центральна районна лікарня», нині постало питання про закриття КНП «Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів». З цього приводу Сергій Пивовар дав пояснення – заклад створений 2018 року спільними зусиллями Обласної станції переливання крові та Корюківською ЦРЛ як відокремлений підрозділ КНП «Чернігівський обласний центр крові». Згідно з розрахунками, наданими КНП «Чернігівський обласний центр крові», за 2020 рік Корюківським відділом заготовлено 10,8% всієї крові в області. Крім того, Корюківський відділ протягом 2020 року проводив видачу компонентів донорської крові Корюківській ЦРЛ в обсязі 90% від потреби, Сновській ЦРЛ – 39% від потреби, Семенівській ЦРЛ – 42% від потреби.

Загалом учасники наради наголошували на важливості функціонування такого закладу в Корюківській громаді.

Олександр Скрипка зазначив, що своєчасне переливання компонентів крові є надважливою, а інколи взагалі невід'ємною складовою хірургічних операцій, а також під час лікування від анемії та для вжиття термінових заходів для порятунку людей, які постраждали внаслідок ДТП та нещасних випадків.

Одним із аргументів на користь закриття закладу, озвучених керівником КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілією Бузницькою, є неможливість забезпечення якісним матеріалом через відсутність необхідного обладнання.

Проблемними питання функціонування закладу є також недостатність фінансування і, як наслідок, утворення заборгованості за комунальні послуги та дефіцит коштів для виплати грошової компенсації на харчування самим донорам.

В ході дискусії Петро Гармаш акцентував увагу присутніх на важливості проведення роботи по залученню донорів, адже без донорської крові заклад не зможе поставляти матеріали для надання необхідної допомоги.

Підбиваючи підсумки наради, Дмитро Блауш зазначив, що КНП «Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів» має бути обов’язково збережене задля порятунку життів людей. Таким чином, учасники наради домовилися повернутися до обговорення цього питання після з’ясування усіх технічних та фінансових можливостей для вирішення озвучених проблем підрозділу.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc