Меню
 
Головна arrow Новини
Пішов у вічність видатний чернігівський лікар
15 квітня 2021 року перестало битися серце багаторічного керівника Чернігівської обласної дитячої лікарні Івана Федоровича Моргуна.

Іван Федорович Моргун народився 15 липня 1926 року у селі Бахмач-1 Бахмацького району Чернігівської області у родині селянина. Після закінчення 8 класів середньої школи призваний до лав Радянської Армії і 1944-ого року вже брав участь як командир протитанкової гармати 247-ї окремої стрілецької бригади у завершальних військових операціях проти фашистської Німеччини та у війні з Японією. Відзначився у боях при Мукдені, Янцзи, Харбіні. Нагороджений орденами «За мужність» ІІІ ступеня, «Вітчизняної війни» ІІ-го і ІІІ-го ступенів. Після демобілізації працював і закінчив 9 та 10 класи вечірньої школи в Бахмачі, що дало можливість надалі вступити до Київського медичного інституту. 1959-го року закінчив вуз за спеціальністю «лікувальна справа». За направленням працював головним лікарем Леськівської дільничної лікарні на Черкащині. 1962-го року повернувся на Чернігівщину. Спочатку працював цеховим терапевтом медсанчастини Чернігівського комбінату «Хімволокно», а вже через рік - лікарем-терапевтом Чернігівської обласної лікарні. Через деякий час був призначений завідувачем новоствореного кардіоревматологічного відділення обласної лікарні.

Іван Федорович Моргун – один із організаторів кардіологічної служби в області. Він досконало вивчав літературу з кардіології, проходив спеціалізацію з серцево-судинних патологій, електрокардіографії та функціональної діагностики, відвідував курси підвищення кваліфікації при Московському, Ленінградському, Київському інститутах удосконалення лікарів. Отримав вищу кваліфікаційну категорію.

1972-го року призначений головним лікарем Чернігівської міської лікарні (на сто ліжок), яку реорганізовано 1976-го року в Обласну дитячу лікарню на 600 ліжок. За його керівництва заклад став сучасним медичним центром з надання оперативної медичної допомоги маленьким пацієнтам усієї області. З метою покращення невідкладної медичної допомоги дітям сільської місцевості в лікарні організовується за рахунок штату реанімаційного відділення виїзна реанімаційна бригада, яка надавала висококваліфіковану медичну допомогу дітям, що перебували у тяжкому стані, проводилося їхнє транспортування до стаціонару.

За втілення новітніх методів обстеження та лікування хворих Іван Федорович Моргун нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР, орденом Трудового Червоного Прапора, відзнакою «Відмінник охорони здоров’я».

З 1988 року по 1993р. працював у санаторії профілакторії для автомобілістів.

З 1994 року по 2007р. працював заступником директора з медичної частини у Чернігівському геріатричному пансіонаті.

Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА та вся медична спільнота Сіверського краю глибоко сумує з приводу відходу у вічність Івана Федоровича Моргуна і висловлює щирі співчуття його рідним та близьким.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc