Меню
 
Головна arrow Новини
Сільська медицина – на підйомі

20 квітня у селі Іванівка Чернігівського району урочисто відкрито нове приміщення сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Таки чином у населеному пункті реалізовано вимоги Програми Президента України «Велике будівництво», яка у галузі медицини стосується не тільки оновлення та приведення до сучасних європейських стандартів приймальних відділень опорних лікарень, а і покращення надання медичної допомоги сільському населенню у плані зведення нових амбулаторій та забезпечення їх новітнім обладнанням.

Старе приміщення амбулаторії в Іванівці використовувалося медиками ще із 70-х років ХХ-го століття і, звісно, перестало відповідати сучасним вимогам. За словами голови Іванівської ОТГ Олени Швидкої, згідно кошторису на будівництво амбулаторії витрачено майже десять з половиною мільйонів гривень, дві третини з яких надійшли з державного бюджету, решта коштів – з бюджету органів місцевого самоврядування.

Тепер заклад має просторі приміщення, зокрема, кабінети для трьох лікарів та середнього медичного персоналу, аптеку, оглядову кімнату, кабінет щеплення для роботи мобільних бригад, палату денного стаціонару, реєстратуру тощо. Передбачається, що незабаром там запрацює і стоматологічний кабінет. Серед обладнання та витратних матеріалів – швидкі тести, кардіографи, глюкометри, деяка діагностична апаратура. Загалом заклад обслуговуватиме понад 7 тисяч жителів як самої Іванівки, так і мешканців кількох населених пунктів, зокрема, Количівки та Анисова.

Участь у відкритті нової амбулаторії взяли представники керівництва Чернігівського району, Іванівської ОТГ, а також депутати районної та обласної ради.

Завітала привітати жителів села із цією подією і Голова Чернігівської облдержадміністрації Анна Коваленко. Оглянувши приміщення закладу та поспілкувавшись із сільчанами та місцевими медиками, Анна Коваленко зазначила:

«Завдяки президентській Програмі «Велике будівництво» сільська медицина стає доступнішою, з’являються комфортні умови для роботи медичного персоналу. Приємно, що до роботи у таких закладах залучаються молоді сімейні лікарі, які залишаються тут жити і працювати. Тільки у симбіозі з талановитими місцевими керівниками влада зможе підняти стан надання медичної допомоги місцевим жителям на високий рівень».

Нагадаємо: Програма Президента України «Велике будівництво» стартувала 2020 року. У рамках проекту, ініційованого Володимиром Зеленським, передбачено будівництво та реконструкції важливих об’єктів інфраструктури по всій Україні - дороги та школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги, інша інфраструктура системи охорони здоров’я. Зокрема на Чернігівщині передбачено реконструкцію та будівництво 21 амбулаторії, з яких 17 вже введено в експлуатацію.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc