Меню
 
Головна arrow Новини
26 квітня минає 35 років з дня найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС.

2 35 довгих років гіркої пам’яті, яка смутком і болем озивається в серцях багатьох. Адже життя після трагедії поділилося навпіл – до і після. Скільки доль та життів було змінено назавжди, скільки мрій та сподівань залишилися нездійсненними!

Чорнобиль продемонстрував могутність і водночас безсилля людини, доводячи, що можливості людського розуму великі, але за умови повної відповідальності за свої дії та вчинки.

Жителі Чернігівщини одними з перших відгукнулися на заклик приборкати «мирний атом», адже понад 20 тисяч сіверян взяли участь у ліквідації наслідків цієї катастрофи. Завдяки злагодженим зусиллям пожежників, військових, правоохоронців, добровольців і, звісно, медиків вдалося зупинити поширення радіації країнами не тільки Європи, а і світу.

На жаль, через потужне опромінення багато ліквідаторів та людей, що жили у безпосередній близькості до ЧАЕС, зазнали невиліковних захворювань і відійшли в інші світи. Втім, медики нашого краю роблять все можливе для того, щоб ті з ліквідаторів, що живуть разом із нами, відчували турботу і отримували необхідне лікування та мали доступ до реабілітації.

Так, за словами Генерального директора КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрія Жиденка, незважаючи на реструктуризацію та оптимізацію закладів охорони здоров’я, «чорнобильці» не кинуті напризволяще, адже на базі цього закладу наприкінці минулого року створена філія – «Відокремлений структурний підрозділ – центр для постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ветеранів», який на повну потужність запрацював з 1 березня 2021 року.

«У центрі є все необхідне для надання чорнобильцям широкого спектру медичної допомоги, від ургентних випадків до реабілітації. Враховуючи ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції, всі ліжка філії забезпечені безперебійною подачею кисню. Відділення має 35 терапевтичних та майже стільки ж ліжок неврологічного профілю. У відокремленому підрозділі запрацювала і поліклініка. Таким чином, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації зробило все можливе аби ця категорія населення мала свій медичний заклад», – наголосив Андрій Жиденко.

Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, відповідно, має бути підконтрольним людині із усіма можливими наслідками і бути технологічно прогнозованим. А суспільство та відповідні державні інституції повинні бути готовими до ліквідації будь-яких позаштатних ситуацій.

За матеріалами МОЗ України


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc