Меню
 
Головна arrow Новини
Для запобігання неврологічних ускладнень

Все частіше в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема люди, які хворіють на COVID-19, потрапляють до лікарняних закладів з ускладненнями з боку центральної нервової системи. Як зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, збільшення кількості мозкових інсультів часто-густо пов’язане із перенесеною ковід-інфекцією, хоча це і не головний критерій появи проблем із мозковим кровообігом.

Наприклад, як розповідає Генеральний директор КНП «Ніжинська центральна районна лікарня» Олександр Костирко, неврологічне відділення цього закладу відчуває певний дефіцит ліжко-місць, адже лише 1 травня до нього госпіталізували майже 20 пацієнтів із судинними цереброваскулярними захворюваннями, більшість з яких – із симптомами гострого порушення мозкового кровообігу.

«Враховуючи, що нині у відділенні лікується 85 хворих, нових пацієнтів розміщають у відділеннях хірургічного профілю. І якщо раніше вік таких пацієнтів був 60+, то нині до закладу потрапляють люди значно молодші», - розповідає Олександр Костирко.

Відтак, для запобігання ускладнень з боку центральної нервової системи Центр громадського здоров’я МОЗ України рекомендує постійно вимірювати артеріальний тиск, своєчасно реагувати на його підвищення та дотримуватися рекомендацій лікарів щодо уникнення небажаних наслідків гіпертензії. Звісно, що такі правила актуальні не тільки для хворих на COVID-19.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc