Меню
 
Головна arrow Новини
Знову ботулізм!

6 травня до інфекційного віддалення КНП «Чернігівська міська лікарня №2» доставлено пацієнта із явними ознаками ботулізму. Як з’ясувалося, 26-річний чернігівець вживав в’ялену річкову непатрану рибу власного виробництва, після чого відчув симптоми, характерні для цього небезпечного захворювання. Нині стан хворого стабільний, до нього застосовується симптоматична терапія.

Це вже четвертий випадок ботулізму протягом року, коли на лікарняному ліжку опиняються жителі Чернігова.

Лікарі нагадують: ботулізм – серйозне інфекційне захворювання, яке характеризується неврологічними симптомами і у разі його важкого перебігу може поставити під загрозу життя людини. Тому для запобігання хвороби необхідно ретельно очищати продукти та посуд, що використовуються для консервування, від бруду та пилу, використовувати рекомендовані за рецептурою концентрації солі, цукру і кислоти, адже вони перешкоджають накопиченню токсину. Крім того, слід уважно ставитися до приготування їжі. Зокрема м’ясо та рибу в домашніх умовах можна консервувати в герметично закритих банках, зберігати домашні консерви при низьких температурах. Не варто купувати домашні консерви, а також саморобні м’ясні та рибні продукти на вулицях і ринках.

І найголовніше – завжди треба пам’ятати, що в домашніх умовах ніякі продукти – овочі, фрукти, ягоди, гриби тощо не можуть бути гарантовано очищені від забруднення. Жоден із рецептів консервування не запобігає від проростання спор збудника ботулізму. Тому консервовані продукти, приготовлені в домашніх умовах, перед вживанням слід викласти в каструлю і прокип’ятити 15-20 хвилин, а потім охолодити. У такий спосіб токсин зруйнується.

Варто уникати вживання непатраної річкової риби! Саме вона і є головним джерелом появи ботулізму.

Відтак, при перших ознаках захворювання – раптового підвищення температури тіла, нудоти, блювоти, загальної слабкості та швидкого погіршення зору – необхідно не зволікати зі зверненням за медичною допомогою.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc