Меню
 
Головна arrow Новини
Артеріальна гіпертензія – проблема сучасності

17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. На жаль, в Україні кожен другий хворий на артеріальну гіпертензію не знає про свій стан.

Артеріальна гіпертензія – стійке підвищення артеріального тиску внаслідок якого порушуються структури і функції серця та судин. Навіть незначне підвищення тиску призводить до структурних змін в органах-мішенях: очах, серці, головному мозку, нирках. За кілька років у пацієнта можуть сформуватися стійкі тяжкі хронічні захворювання.

Чим вищий рівень артеріального тиску, тим більший ризик розвитку серцевих захворювань, інфаркту та інсульту. Регулярне вимірювання тиску допоможе виявити проблему ще на початковому етапі, вчасно звернутися до лікаря та уникнути небажаних наслідків.

Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує:

* для дорослої здорової людини оптимальним є артеріальний тиск 120/80 мм ртутного стовпчика;

* за рекомендаціями Європейського товариства кардіологів, тиск 140/90 і вище є підставою для встановлення діагнозу "артеріальна гіпертензія”;

* при вимірюванні тиску вдома приводом для звернення до лікаря є показник 135/85 мм ртутного стовпчика або вище.

Якщо показники тиску високі, слід звернутися до свого сімейного лікаря. Він надасть кваліфіковані поради щодо профілактики артеріальної гіпертензії, оцінить чинники серцево-судинного ризику та, за потреби, призначить додаткові лабораторні та діагностичні обстеження. Якщо стан вимагатиме консультації вузького спеціаліста, випише електронне направлення до кардіолога. Ці всі послуги та обстеження будуть для пацієнта безоплатними.

Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на ліки від серцево-судинних захворювань, що входять до програми «Доступні ліки». Нині в ній 229 торгівельних найменувань препаратів для лікування цих захворювань. У 2021 році для лікування серцево-судинних захворювань лікарі вже виписали понад 3,9 млн електронних рецептів, а для вторинної профілактики інфарктів та інсультів - понад 392 тисячі е-рецептів. Ці лікарські засоби з'явилися у Національному реєстрі з 16 лютого 2021 року. Препарати пацієнт отримує в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

Відтак медики наголошують – регулярне та безперервне вживання ліків убезпечить від ускладнень гіпертензії. Сьогодні не існує іншого способу запобігти ускладненням гіпертензії – інсульту, інфаркту, ураженню нирок, судинній деменції - окрім дотримання здорового способу життя та щоденного прийому ліків. Втім, людина, що живе з артеріальною гіпертензією, має знати, що лікування її є пожиттєвим.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc