Меню
 
Головна arrow Новини
Перевірте родимку – збережіть життя!

10 травня міжнародна медична спільнота відзначала Всесвітній день меланоми. Втім, проблема новоутворень на шкірі актуальна завжди. Тому КНП «Чернігівська обласна лікарня» відокремлений структурний підрозділ «Відділення для хворих з дерматовенерологічними захворюваннями» запрошує мешканців Чернігова та області пройти безкоштовний огляд та дерматоскопію 21 травня 2021року з 09.00 до 14.00 години в поліклініці за адресою: Чернігів, вул. І.Мазепи,3А.

Обирайте зручний саме для Вас спосіб записатися на прийом: за телефоном реєстратури (0462) 67-84-04 або особисто в реєстратурі. Огляд відбудеться із дотриманням карантинних норм (прийом за попереднім записом, вимірювання температури, наявність захисної маски, дотримання соціальної дистанції).

Меланома – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Пухлина переважно локалізується в шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо. Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази меланоми з'являються протягом першого року від початку захворювання. Метастази спочатку поширюються в лімфатичні вузли, пізніше – в легені, печінку, кістки, головний мозок. За даними ВООЗ, щорічно у всьому світі реєструється приблизно 48 000 смертей, пов'язаних з меланомою.

Фактори ризику меланоми:

• біла шкіра, світлі (блакитні) очі, світле волосся та рожеві веснянки;

• наявність в анамнезі сонячних опіків (навіть ті опіки, які ви отримали в дитячому, підлітковому і юнацькому віці, можуть зіграти фатальну роль у розвитку пухлини в наступні роки);

• надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання - навіть штучного в солярії;

• якщо у вас раніше чи у ваших родичів була меланома (особистий чи сімейний анамнез меланоми);

• наявність невусів (родимки 70% – вроджених, 30% – набутих, понад 50 невусів на шкірі збільшує ризик розвитку меланоми);

• травматизація та зміна характеристик невусів;

• вік – старше 50 років;

• чоловіча стать.

Ризик розвитку меланоми пов'язаний також із фототипом шкіри.

Меланома виліковна, якщо діагноз встановлено вчасно!

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc