Меню
 
Головна arrow Новини
Почніть життя без тютюнового диму!
31 травня – Всесвітній день боротьби із курінням

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюнові вироби щорічно вбивають 5 мільйонів людей у світі. На жаль, понад 110 тисяч таких смертей припадає на Україну. Тому в нашій державі тютюнокуріння – причина кожного п’ятого випадку смерті осіб віком понад 35 років.

Відтак куріння перетворилося на соціальну проблему, якою змушені перейматися і влада, і медики, і міжнародні організації. Жителі багатьох країн світу відмовляються від тютюнокуріння, а тамтешня влада створює спеціальні закони щодо обмеження куріння. Також переважна більшість європейських держав підвищили ціни на продаж цигарок, передбачаючи, що це певною мірою може посприяти ефективній боротьбі із курінням.

Вже не для кого не секрет, що у тютюнокуріння немає жодної користі для організму людини. У завзятих курців з віком розвиваються стійкі вегетативні неврози, що супроводжуються головним болем, шумом у вухах, запамороченням. Людина постійно перебуває у пригніченому настрою, вона втрачає сон і апетит. Тютюнова отрута, вірніше та суміш хімічних речовин, яка міститься у цигарках, руйнує організм, завдає йому непоправної шкоди. Наприклад, тютюновий дим подразнює дихальні шляхи, наслідком чого є кашель, який посилюється вранці, з’являється харкотиння брудного кольору, а згодом розвивається хронічний бронхіт. Також куріння часто викликає розвиток виразкової хвороби, чому сприяють постійне підвищення кислотності шлункового соку і порушення кровопостачання стінок шлунку внаслідок звуження судин. Загалом, як свідчать відповідні дослідження ВООЗ, у людини зі стажем куріння у понад 30 років наявні від 5-ти до 15-ти хронічних захворювань, багатьох органів і систем. А це яскраво свідчить про те, що тютюнокуріння – чи не головний чинник втрати працездатності громадян.

Особливо негативно цигарки впливають на жіночий організм, особливо під час вагітності. Існує сумна статистика, згідно з якою серед 100 новонароджених малят, матері яких під час вагітності курили, четверо помирають протягом першої доби після народження.

Відтак, незважаючи на широку інформаційну роботу щодо небезпеки куріння, поки воно є невід’ємною частиною нашого життя. І хоча, за твердженнями лікарів, останніми роками кількість активних курців у світі зменшується, нині свого життя без сигарет не уявляє понад 1 мільярд людей на планеті і ними щосекунди викурюється 300 тисяч цигарок. Причому, за дослідженнями Американського онкологічного товариства, особливе занепокоєння викликає ранній доступ до тютюнових виробів молоді, яка прихильна як до звичайних сигарет, так і до сучасних їхніх замінників – кальяну, айкосам, вейпам, електронним сигаретам тощо.

Враховуючи актуальність проблеми вживання тютюну, у календарі протягом року встановлено кілька дат, спрямованих на подолання залежності. Втім, саме Всесвітній день боротьби із курінням несе особливу місію, адже це дуже хороша нагода для тих, хто хоче кинути курити, починати саме цього дня. Відтак курець, що бажає стати колишнім курцем, буде знати, що він не одинокий у своєму прагненні почати нове життя, буде відчувати підтримку своїх друзів та близьких, а також тисяч однодумців.

Проблема тютюнокуріння, у першу чергу, полягає у наявності залежності від тютюну, причому, залежності як психологічної, так і фізичної. Так, кинути курити можна самому і подібних прикладів безліч. Втім, часто люди, розуміючи, що їм вже досить труїти свій організм вкрай небезпечною сумішшю, не здатні віднайти в собі сили на це. Тоді на допомогу їм приходять лікарі-наркологи, що володіють всім сучасним арсеналом ефективного лікування залежності. Наприклад, фахівці КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» цілком безкоштовно, застосовуючи індивідуальний підхід до кожного пацієнта, здатні спрямувати людину віднайти свій шлях до дороги без тютюну. А відтак – до здоров’я!

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc