Меню
 
Головна arrow Новини
Кидай курити зараз!

Вчора, 31 травня, на площі Конституції біля Верховної Ради України, громадська організація «Життя» спільно з Бюро ВООЗ в Україні, Центром громадського здоров’я та партнерами провели брифінг, присвячений Всесвітньому дню без тютюну.

Цьогорічний лозунг кампанії Commit To Quit - це заклик допомагати людям у припиненні вживання тютюну. У ВООЗ наголошують, що вищі ризики захворюваності та перебігу COVID-19 у курців стало додатковою причиною того, що мільйони курців по всьому світу виявили бажання побороти тютюнову залежність.

Україна також може долучитися до світового руху та допомогти своїм громадянам звільнитися від смертельної залежності. Учасники події звернулися до Парламенту із закликом ухвалити комплексний антитютюновий законопроєкт № 4358. Цей законопроєкт передбачає норми, здатні зменшити привабливість і доступність тютюнових виробів, а саме: заборону реклами та спонсорства електронних сигарет і ТВЕНів, збільшення до 65% медичних попереджень на упаковках сигарет, заборону продажу сигарет з ароматизаторами, обмеження використання електронних пристроїв для куріння на рівні із сигаретами в заборонених місцях.

«Відсутність медичних попереджень та агресивна реклама електронних пристроїв для куріння призвела до того, що в Україні кожна п’ята дитина віком 13-15 років є курцем електронних сигарет. Комітет здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розробив та підтримав антитютюновий законопроєкт №4358, який посилить захист дітей від залучення до куріння застосовуючи передові практики Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та євроінтеграційної Директиви 2014/40. Закликаю усіх колег з Парламенту об’єднатися заради захисту здоров’я українців та ухвалити антитютюнові зміни користуючись нагодою Всесвітнього дня без тютюну», – зазначила народний депутат Лада Булах, співавторка антитютюнового законопроєкту №4358.

Наразі частка дорослих курців, які успішно кидають курити, невелика. Зокрема, в Україні вона складає лише 1,2 %, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності. Кинути курити самотужки може бути досить складно, але цілком реально.

Медіакампанії є найбільш рентабельним способом змінити соціальні норми й поведінку щодо тютюну. І саме у Всесвітній день без тютюну, громадська організація «Життя» у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України, оголосили про старт національної інформаційної кампанії «Лікарі рекомендують: кидай курити зараз». Протягом червня в Інтернеті, на телебаченні та в громадських місцях будуть поширені інформаційні матеріали кампанії.

«Незалежні дослідження доводять, що курці мають вищий ризик ускладнень та смерті при інфікуванні COVID-19. Щоб попередити про цю небезпеку, розповісти про переваги відмови від куріння та мотивувати кинути курити, Центр громадського здоров’я МОЗ України та ГО «Життя» проводять національну інформаційну кампанію. В наші активності інтегровано матеріали кампанії ВООЗ “Commit To Quit”. Комунікаційна кампанія направлена передусім на молодь та інформує про можливість отримати безоплатну консультацію у діджитал фахівця ВООЗ або скористатися українським сайтом для допомоги у припиненні куріння», – підкреслив Олег Дудін фахівець Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Довідково: За даними ВООЗ, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає й економіці: за розрахунками експертів, щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн унаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Докладніше: https://bit.ly/3c6bi1u

#безпечного_куріння_не_існує

#ВсесвітнійДеньБезТютюну2021

#КидайКуритиЗараз

#WorldNoTobaccoDay2021

#CommitToQu

#ВсесвітнійДеньБезТютюну2021

#КидайКуритиЗараз

#WorldNoTobaccoDay2021

#CommitToQuitОфіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc