Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині розпочалося сероепідеміологічне дослідження щодо визначення наявності антитіл IgG до SARS-CoV-2.

На Чернігівщині з 7 червня стартувало всеукраїнське сероепідеміологічне дослідження щодо визначення наявності антитіл до IgG до SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Воно проводиться МОЗ України за дорученням Ради національної безпеки та оборони України за участі ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка, Центра соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка, Товариства Червоного Хреста України та приватної медичної лабораторії «Діла»..

Дослідження передбачає визначення наявності антитіл IgG до SARS-CoV-2, що викликає COVID19, серед загального населення України. Відбір зразків крові та опитування проводиться мобільними бригадами безпосередньо у домогосподарствах, де проживають респонденти. Учасників дослідження обиратимуть випадковим чином у домогосподарстві, що потрапило до вибірки. Основним очікуваним результатом дослідження є отримання відсотку осіб, що мають сумарні антитіла до SARS-CoV-2 на момент дослідження по Україні.

Результати дослідження забезпечать визначення реальних масштабів поширення COVID-19 на національному рівні, що, своєю чергою, сприятиме оцінці ефективності застосованого карантину, плануванню раціональної масової вакцинації проти COVID-19 та наступних протиепідемічних та профілактичних заходів.

В області дослідження проводять на шістьох дільницях міста Чернігова, на чотирьох – Ніжина, а також по одній дільниці у населених пунктах:

• м. Борзна, с. Бурківка, с. Талалаївка, с. Держанівка Ніжинського району;

• смт Добрянка, смт Михайло- Коцюбинське, с. Мостище, с. Тараса Шевченка, с. Петрушин, с. Шестовиця, с. Корольча Чернігівського;

• с. Іванківці Прилуцького району

Також медики області проводять забір та центрифугування зразків крові жителів м. Славутич Київської області.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc