Меню
 
Головна arrow Новини
Анестезіологи Чернігівщини знайомляться із обладнанням нового покоління.

«Сучасне медичне обладнання в руках анестезіолога» – така тема дводенної регіональної науково-практичної конференції, яка 7 липня розпочала роботу на базі КНП «Чернігівська міська лікарня №2».

Мета конференції – навчити лікарів, які працюють в реанімаційних відділеннях, режимам та функціонуванням сучасних імпортних апаратів штучної вентиляції легенів, вдосконаленню навичок моніторингу пацієнтів, що особливо актуально саме у період поширення коронавірусної інфекції та онкопатології легеневої системи.

Участь у навчаннях взяли понад 60 лікарів області, серед яких керівники відділень анестезіології та інтенсивної терапії багатопрофільних та опорних медичних закладів Чернігівщини. А провели конференцію знані спеціалісти у галузі реанімації, зокрема, представники Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та медики компанії «Ксенко», що займається впровадженням новітніх технологій у сфері наркозно-дихального обладнання.

Відкрили конференцію начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш та Генеральний директор КНП «Чернігівська міська лікарня №2» Владислав Кухар, які, зокрема, наголосили: сучасна анестезіологія та реанімація неможлива без застосування обладнання, що користується великим попитом в медичних закладах світу і дозволяє ефективно надавати таку складну допомогу пацієнтам.

«Без постійного навчання лікарів, і не тільки молодих, дуже важко рятувати людину, що перебуває на штучній вентиляції легенів, – зазначив у свою чергу завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Чернігівська обласна лікарня», експерт з анестезіології Управління охорони здоров’я ОДА Анатолій Бабенко, – на щастя, нині в області є достатня кількість апаратів ШВЛ, зокрема, експертного класу з великими можливостями багатовекторної роботи. Втім, деякі наші спеціалісти цього профілю з ними ще не стикалися. Тому саме таке навчання стане їм в нагоді, враховуючи, що ми зараз працюємо над підвищенням кваліфікації лікарів – реаніматологів. Звісно, що поширення COVID-19 додає їм роботи і відповідна апаратура потребує ретельного вивчення та хороших навичок».

Під час конференції присутнім представлено надсучасну ШВЛ-систему «HAMILTON C1» (Швейцарія), монітори пацієнта « Nihan Coden» (Японія) та УЗ-апарат «SAMSUNG UltraSound» (Південна Корея). Саме такого обладнання поки в більшості медзакладів Чернігівщини немає, але конференція дасть змогу з ними познайомитися ближче і працювати над можливістю їхнього придбання. За словами лікаря-анестезіолога компанії «Ксенко» Уляни Мінаєвої, ця техніка потребує глибокого знання і розуміння роботи з нею, адже вона має додаткові інтелектуальні функції, які дуже полегшують роботу лікаря та ефективніше допомагають пацієнту одужати, ніж більшість обладнання, що знаходиться на «озброєнні» медиків зараз. До речі, як зауважила представниця компанії, будь-який лікар-анестезіолог здатен за кілька годин навчання оволодіти навичками роботи з цією апаратурою.

Загалом програма конференції доволі насичена та цікава для спеціалістів. Відтак її учасники схвально сприйняли виступ д.м.н., професора, ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Юрія Кучина, який розповів про становлення анестезіологічної служби в України та поділився своїм досвідом освоєння сучасних моніторингових та дихально-реанімаційних систем. Йшлося також і про сучасні ультразвукові дослідження та адаптивні режими роботи апаратів ШВЛ при різних станах пацієнта.

8 липня конференція «Сучасне медичне обладнання в руках анестезіолога» продовжить роботу низкою майстер-класів за участі провідних фахівців галузі з Києва.







Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc