Меню
 
Головна arrow Новини
Як уникнути зневоднення під час спеки

Коли надворі спека, вкрай важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення.

Чому організмові потрібно вдосталь води? Вона забезпечує нормальний перебіг безлічі процесів обміну речовин: підтримує нормальну температуру тіла, виводить з сечею кінцеві продукти обміну речовин і токсини тощо. Нормальний обмін речовин порушується вже при втраті тілом 1% води.

Отже, скільки треба пити води в день? Чіткої формули немає. Все залежить від того, в якому кліматі ви живете, наскільки фізично активні під час спеки. За базу беруть розрахунок 30-60 мілілітрів на 1 кілограм ваги. В спекотну погоду і за умови фізичної активності слід орієнтуватися на верхню планку — 60 мілілітрів на 1 кілограм. Якщо ж температура на вулиці не висока і особливої активності нема, то нормою буде 30 мілілітрів на 1 кілограм.

Пийте воду впродовж дня, а не лише тоді, коли відчуваєте спрагу. Бо спрага — це сигнал, що вашому організмові вже бракує води. Майте при собі пляшку, яку завжди можна наповнити. Це дозволить вам контролювати регулярність та об’єм випитого. Зважте, що і води буває забагато. Рекомендована доза води — не більше 1,5 літра в годину, інакше у вашій крові може знизитися рівень солі. Подібне трапляється на часто, але краще споживання такого об’єму води розтягнути в часі.

Не замінюйте воду солодкими напоями і тим більше алкоголем. Такі напої сприяють виведенню з вашого організму не тільки води, але й солей. Тому якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона чи апельсина або ж взяти фруктове чи овочеве смузі без доданого цукру.

Ще одне важливе правило: не пропускайте прийоми їжі. Завдяки цьому та достатній кількості води ви відновите водно-сольовий баланс організму.

Зазвичай вам достатньо води, якщо ви рідко відчуваєте спрагу та якщо ваша сеча прозора або світло-солом’яного кольору.

Також не забувайте пити до, під час та після тренувань, а також під час прийому їжі.

Більше про те як пережити спеку читайте: https://bit.ly/3xAUTLm

Чому і як слід охолоджувати організм: https://bit.ly/3e7UpEN

Як уберегтися від теплового удару: https://bit.ly/36wYjmy

#МОЗ #це_треба_знати #ЗдороваУкраїнаОфіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc