Центр громадського здоров’я МОЗ України закликає батьків надолужити пропущені щеплення для дітей.
Нині важливо не забувати про імунізацію дітей за віком, йдеться у повідомленні ЦГЗ. Так станом на 1 липня 2021 року 36,6% дітей отримали захист від туберкульозу, 38,2% дітей до 1 року вакцинували від кашлюка, дифтерії і правця, ще менше – 35% дітей у 18 місяців, 31,6% – у 6 років. Від поліомієліту щеплено 39,6% дітей до 1 року, 37,9% – у 18 місяців, 38% – у 6 років. 40,6% дітей віком до року отримали захист від кору, паротиту та краснухи (КПК).
За розрахунками цьогорічної тенденції за 6 місяців, до кінця поточного року охоплення щепленнями сягне лише 70%, чого вкрай недостатньо для формування колективного імунітету – необхідних 95%.
Закликаємо батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком, усвідомлювати та співставляти ризики й переваги вакцинації. Сучасні вакцини є безпечними та ефективними і здатні захистити кожну людину від інфекційних захворювань, ускладнення від яких можуть вартувати життя. А будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій.
В Україні у 2020 році найбільше хворіли на такі вакцинокеровані інфекції, як вірусний гепатит В, кашлюк та кір. Минулий рік відзначається в цілому зниженням випадків цих хвороб, але серед причин цієї, на перший погляд, позитивної динаміки, можуть бути не тільки охоплення вакцинацією, а й обмежувальні карантинні заходи та зосередження більшої уваги до COVID-19. Відтак, незважаючи на виклики пандемії COVID-19, у 2020 році в Україні вдалося досягти стабільного охоплення щепленнями на рівні 80%.
Україна сьогодні близька до середніх цифр у світі по охопленню вакцинацією, але все одно має найнижче охоплення в порівнянні з європейським регіоном. Це створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни.
Таким чином, аби ситуація стабільно покращувалась, потрібно зберігати контроль над рутинною вакцинацією й пам’ятати, що захищатися потрібно не тільки від COVID-19, а й від інших хвороб.
Додамо: за шість місяців поточного року на Чернігівщині зареєстровано:
- 117 випадків захворювання на туберкульоз, що на 33,9% менше кількості захворілих за аналогічний період 2020 року. Серед дитячого населення – 3 випадки захворювання, за аналогічний період 2020 року – 4 випадки захворювання;
- 11 випадків захворювання на хворобу Лайма ( за 6 місяців 2020 року – 20 випадків);
- 704 звернення за антирабічною допомогою з приводу контакту з тваринами, з яких призначено антирабічне лікування 109 особам.
За повідомленням офіційного сайту ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України, з початку 2021 року в область надходили вакцини проти кору, паротиту, краснухи (КПК) в кількості – 22900, проти поліомієліту (ОПВ) – 13700 доз, проти дифтерії правцю – 13100 доз, проти туберкульозу – 8000 доз, проти кашлюку, дифтерії, правця – 6300 доз. З урахуванням залишків з минулого року зазначеної кількості доз вистачить до жовтня місяця поточного року, – прогнозують фахівці Центру.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації