Меню
 
Головна arrow Новини
Голова ОДА В’ячеслав Чаус відвідав пункти щеплення у Чернігові та Киїнській громаді.

16 серпня голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус ознайомився із роботою пунктів щеплення в другій та третій міських лікарнях Чернігова та центру вакцинації в селі Киїнка.

«Вирішив особисто поспілкуватися із лікарями та персоналом, щоб почути, що на їх думку стає на заваді активної вакцинації населення. Адже приріст вакцинованих осіб першою дозою вакцини проти COVID-19 за тиждень зовсім незначний, всього 2,2%, а показник провакцинованих двома дозами збільшився лише на 1%», – зазначив очільник ОДА.

Як зазначено на офіційному сайті Чернігівської ОДА, однією з причин, чому люди відмовляються своєчасно вакцинуватися, на думку лікарів, є фейки. Люди звикли більше довіряти пліткам про побічну дію, ніж офіційно перевіреній інформації про якість та користь вакцин.

«Це питання якісної інформаційної підтримки, яке необхідно вирішувати як на держаному, так і регіональному рівнях. Наша мета – не змушувати силою вакцинуватися, а надати достовірну інформацію, яка допоможе людям упевнитися в необхідності щеплення та усвідомлено зробити вибір на користь вакцинації», – наголосив В’ячеслав Чаус.

Також він дав доручення на офіційному сайті ОДА, в регіональних та місцевих ЗМІ висвітлити інформацію про залишки та наявність всіх вакцин. Адже лікарі скаржаться на недостовірну інформацію про відсутність в обласному центрі, наприклад, вакцини CoronaVac.

«Не вірте чуткам, звертайтеся до пунктів щеплення і запитуйте безпосередньо у спеціалістів щодо наявності тієї чи іншої вакцини», – підкреслив голова ОДА.

Так, залишок вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 в Чернігівської області становить 122 683 дози, з яких:

- Залишок вакцин Oxford/AstraZeneca становить 12 592 дози;

- Залишок вакцини CoronaVac становить 96 639 доз;

- Залишок вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech) становить 13 452 дози;

- Залишок вакцини Moderna становить 0 доз. Очікується поставка 22 800 доз вакцини з 16 по 22 серпня.

Ще одне проблемне питання, на думку очільника облдержадміністрації, – це відсутність якісної корисної візуалізації щодо роботи центрів та алгоритму дій пацієнта, адже бажаючі вакцинуватися повинні відразу бачити, куди йти, в який кабінет звернутися та на який поверх піднятися.

В’ячеслав Чаус дав доручення усунути всі недоліки в найкоротші терміни.

У другій половині дня голова ОДА додатково відвідав центри вакцинації у Чернігові, які працюють після 16:00 – у ЦУМі та ТРЦ «Голлівуд». Особливість цих центрів: вони працюють у будні з 16 до 19-ї години і розраховані на містян, які хочуть зробити щеплення після завершення робочого дня.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc