Меню
 
Головна arrow Новини
Книга про ніжинську лікарню

18 серпня у Ніжині презентували книгу «Ніжинські земські лікарі та їхні нащадки», присвячену 155-й річниці заснування Ніжинської земської лікарні, (тепер КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького») за авторства Людмили Єромової.

Книга вийшла з друку в рамках проекту Громадського бюджету 2021 року. Укладач Людмила Єромова протягом двох років провела кропітку роботу разом з ніжинськими науковцями, істориками, бібліотекарями та іншими, які допомагали збирати історичні нариси про медичну сферу міста.

Книга складається з двох частин та тематичних розділів, які переносять читача в різні історичні періоди. В книзі відображені хроніки XVIII - початку ХХ століть, передумови заснування у місті над Остром Земської лікарні. На читачів чекає знайомство з життям та діяльністю особистостей, які стояли у джерел створення закладу, а саме: засновника земської медицини, першого лікаря у Ніжині Савелія Ковнера, головного лікаря Земської лікарні Миколи Галицького, головного лікаря Ніжинської психіатричної лікарні і засновника фельдшерсько-акушерської школи Петра Буштедта, першої жінки-лікарки Сіверського краю Марії Кашпровської тощо.

Значна частина дослідження присвячена детальному опису лікарні, її повсякденному життю. Зокрема у виданні розміщені архівні документи, які містять факти про те, що з 1866 року лікарня називалася «Земська» згідно із законом про земські установи. Відтак ці матеріали доводять, що саме нинішнього року закладу виповнюється 155 років.

Друга частина книги містить багато цікавих фактів, історій, спогадів з життя ніжинців, які присвятили себе медицині.

Додамо: тепер КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького» - потужний медичний заклад Чернігівщини. Він має 11 стаціонарних відділень та низку параклінічних служб, амбулаторні підрозділи. Лікарня оснащена сучасним обладнанням та надає висококваліфіковану медичну допомогу не тільки жителям Ніжина, а і сусідніх регіонів.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc