Меню
 
Головна arrow Новини
26 cерпня заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк провела щотижневу онлайн-нараду з керівниками районів та представниками територіальних громад щодо проходження вакцинації в області.

За інформацією Офіційного сайту Чернігівської облдержадміністрації, Жанна Шерстюк зазначила: «За минулий тиждень відбулося зниження темпів вакцинації. Ми повинні розібратися в цій ситуації та якнайшвидше виправити її перед ймовірною новою хвилею COVID-19. Облдержадміністрація готова надати всебічну оперативну підтримку та допомогу у цьому питанні, але для цього необхідно знати, що заважає громадам досягти необхідного рівня вакцинації для формування колективного імунітету».

Вислухавши представників територіальних громад, заступниця голови зазначила, що ситуація залишається невтішною у всіх районах. У більшості громадах приріст вакцинованих за тиждень незначний, а у деяких навіть йде на спад (Талалаївська, Ладанська, Варвинська, Сновська громади). Процент вакцинованих освітян коливається від 8% до 50%, при необхідних 80%. Проте ті громади, які провели активну роз’яснювальну роботу серед населення та знайшли переконливі аргументи на користь вакцинації, змогли збільшити приріст щеплених. Зокрема, це Сосницька, Парафіївська, Линовицька, Ніжинська ОТГ, які, за словами Жанни Шерстюк, повинні поділитись своїм успішним досвідом із іншими громадами.

У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я ОДА, Петро Гармаш звернув увагу на необхідність інформаційного оформлення пунктів та центрів вакцинації, щоб бажаючі отримати щеплення відразу знали куди йти, а не блукали коридорами.

Підсумовуючи, Жанна Шерстюк зазначила, що лікарі, керівники громад та старости повинні відповідально поставитися до вакцинації та своїм прикладом показати її необхідність. Дієвим способом підвищення темпів щеплення у селах є активна співпраця старост та медиків, які користуються великим авторитетом серед сільського населення. Окрім того, необхідно забезпечити активний підвіз бажаючих до пунктів та центрів вакцинації.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc