Меню
 
Головна arrow Новини
Від цього залежить життя людини: 11 вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Щорічно, починаючи з 2000 року, другої суботи вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day).

Мета надання першої медичної допомоги – проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають медики, але навичками надання першої допомоги зобов’язані володіти співробітники поліції, рятувальники, фахівці інших служб.

Безперечно, вміння надавати долікарську допомогу не завадить і іншим громадянам, адже невідомо, де, коли і за яких обставин вона може знадобитися. Відтак, наведемо приклад: майже півмільйона життів в Європі протягом 2019-2020 років було врятовано завдяки тому, що поруч із постраждалими опинилися люди, які змогли ще до приїзду медиків надати першу медичну допомогу. Так за даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно в світі через травми та опіки, отримані в результаті нещасних випадків, аварій, пожеж, падінь, відбувається до 10% всіх випадків смерті та до 15% всіх випадків інвалідності.

Долікарська допомога при будь-яких станах найефективніша протягом першої так званої «золотої години», коли максимальні компенсаторні функції організму людини, що отримала раптові серйозні пошкодження, підтримують його більш-менш стабільний стан.

В сучасних умовах життя суспільства швидка медична допомога у всьому світі залишається одним з вирішальних чинників порятунку життя людей. Вміння кожного надати першу необхідну допомогу потерпілому до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у рятуванні життя людини. Важливо усвідомлювати, що ніхто не застрахований від нещасних випадків, тому в цей день в різних країнах силами активістів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, різних медичних організацій проводяться акції та консультації щодо необхідності, важливості і способах надання першої медичної допомоги постраждалим.

Поширенню навичок надання першої медичної допомоги постраждалим на Чернігівщині приділяється необхідна увага. Так на базі КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» працює навчально-рятувальний центр, спеціалісти якого проводять важливу роботу з організованими колективами та окремими громадянами, які бажають навчитися допомогти постраждалому від нещасних випадків та інших загрозливих станів. До речі, нині у Чернігівській міській раді розглядається один із «Проектів участі», що передбачає встановлення у громадських місцях дефібриляторів – приладів, що використовуються для серцевої реанімації. Звісно, якщо якомога більше людей оволодіють роботою із ними, можна уявити, скільки життів буде врятовано!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc