27 вересня розпочинається Всеукраїнський тиждень серця
Його мета – привернути увагу широких кіл громадськості, медичної спільноти та влади до проблем виникнення, профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Адже серцева патологія – один з головних чинників зменшення тривалості життя українців бо,за статистикою ВООЗ, близько 65% смертей пов’язані саме із хворобами органів кровообігу.
Найпоширеніше захворювання серцево-судинної системи - гіпертонія, тобто підвищений тиск, від якого страждає понад 12 мільйонів наших співвітчизників. І це при тому, що статистика фіксує лише виявлені випадки, адже багато хто не звертається до лікарів. Між тим, потім бити на сполох може виявитись надто пізно: нелікований підвищений артеріальний тиск призводить до тяжких захворювань інсультів та інфарктів міокарду.
Відтак Всесвітній тиждень серця є ідеальною платформою для суспільства щоб об’єднатися в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.
ВООЗ визначає три головні фактори, дотримання яких допоможе уникнути та значно знизити ризик появи серцево-судинних захворювань:
- Правильний раціон харчування. Для підтримки здоров’я серцево-судинної системи величезне значення має збалансований раціон, що вміщує велику кількість фруктів і овочів, страви з цільного зерна, нежирне м’ясо, рибу і бобові з обмеженим споживанням солі, цукру і жиру;
- Регулярна фізична активність. Для підтримки здорового стану серцево-судинної системи необхідна регулярна фізична активність, мінімум протягом півгодини щодня; фізична активність протягом однієї години кілька разів на тиждень сприяє підтримці здорової ваги;
- Утримання від вживання тютюну. Тютюн дуже шкідливий для здоров’я в будь-якого різновиду: сигарет, сигар, трубок або жувального та ін. Пасивне куріння також небезпечно. Ризик розвитку інфаркту або інсульту починає знижуватися відразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може знизитися на 50%.
Водночас до факторів ризику появи захворювань серця можна віднести цукровий діабет, ожиріння, інші хвороби, що характеризуються гормональною патологією. А останнім часом – і COVID-19, який може негативно впливати на роботу всієї серцево-судинної системи. Тому своєчасна вакцинація проти коронавірусної інфекції великою мірою здатна убезпечити людину і від проявів серцевої патології.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації