Меню
 
Головна arrow Новини
Сучасні методи впровадження інтервенційної радіології під час хірургічних втручань розглянуто на Всеукраїнській науково-практичній конференції, що відбулася на базі КНП «Чернігівська обласна лікарня».

Мета конференції – познайомити практикуючих лікарів (хірургів, нейрохірургів, онкологів) з цим важливим і ефективним методом діагностики та лікування різноманітних хірургічних патологій.

Медичний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Лінник зазначає: «Така методика застосовується в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань, травматичних ушкоджень, що супроводжуються масивними крововтратами, зокрема кровотеч на фоні виразкової хвороби. Саме інтервенційна радіологія дає змогу в найскладніших випадках провести такі маніпуляції, щоб позбавити пацієнта травматичної операції».

Інтервенційна радіологія – метод, що дозволяє суттєво мінімізувати травматизм під час проведення оперативних втручань, адже характерною особливістю рентгенхірургічних процедур є відсутність розрізу та достатнє використання місцевого знеболювання. Втручання виконується методом пункції за допомогою мікрокатетерного інструментарію. Наприклад, цей метод вже добре себе зарекомендував в онкогінекології – в більшості випадків єдиним шансом для видужання при міомі до недавнього часу було проведення хірургічної операції, що призводить до утворення спайкових процесів, розвитку безпліддя та призводить до раннього клімаксу. А от інтервенційна рентгенохірургічна операція дозволяє впоратися з проблемою менш травматичним методом – емболізацією маткових артерій (рентгенхірургічне втручання, яке проводиться під місцевим знеболенням без операційного розтину). Після застосування такого методу жінка продовжує якісне життя та не втрачає своїх репродуктивних функцій.

Загалом інтервенційна радіологія – це сучасний напрямок медицини, що швидко розвивається, поєднуючи діагностику та лікування. Лікар- інтервенційний радіолог після радіологічних методів діагностики для лікування використовує найтонші голки, гнучкі катетери та рентгено-комп'ютерну апаратуру. Він не застосовує загальний наркоз, що переливає кров, не розрізає і не зшиває тканини. Інтервенціоністи-рентгенохірурги, проводять найскладніші рентгенохірургічні операції без скальпеля.

На конференцій також йшлося про великий діапазон досліджень та рентген хірургічного лікування. Зокрема, це проведення коронаровентрікулографії, церебральної ангіографії, артеріографії нижніх і верхніх кінцівок, стентування артерій тощо. Тобто, метод дозволяє стверджувати, що медицина – високоточна наука, адже не стоїть на місці, використовуючи новітні та сучасні високі технології.

Участь у конференції взяли більше сотні лікарів не тільки з Чернігівщини, а і спеціалісти з Києва, Харкова, Черкас, Вінниці.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc