Меню
 
Головна arrow Новини
Безпечного куріння не існує

На озброєнні у контролі над тютюном є досить потужний інструмент – Директива № 2014/40/ЄС, яка прийнята у 2014 році в усіх державах ЄС (https://cutt.ly/xEt9Koy ). Норми європейської Директиви передбачають комплекс обов’язкових заходів для захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння.

За 5 років після набуття чинності Директиви Європейський парламент оприлюднив звіт щодо її застосування. Відповідно до звіту, впровадженні заходи сприяли тому, що куріння серед дітей знизилося на 20%, а серед дорослих (15+) на 12,5% (13%). Детальніше https://cutt.ly/0Et9V0b

Ефективність запроваджених норм, передбачених Директивою № 2014/40/ЄС, є доведена. Водночас, Європейська комісія у своєму звіті закликає сторони:

- продовжити посилення національного законодавства та його виконання;

- проаналізувати ситуацію на ринку з електронними пристроями для куріння та новими нікотиновими і тютюновими виробами та розробити заходи щодо їх регулювання.

Чинний склад Верховної Ради ухвалив у першому читанні Комплексний антитютюновий законопроєкт №4358. Законопроєкт повністю відповідає Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементує Директиву № 2014/40/ЄС в частині захисту здоров’я.

Ми сподіваємося, що Верховна Рада України діятиме в інтересах суспільства та найближчим часом ухвалить комплексний антитютюновий законопроєкт №?4358.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc