Меню
 
Головна arrow Новини
14 листопада – Всесвітній день боротьби із діабетом

Нині актуальність проблеми захворюваності на цукровий діабет обумовлена масштабністю його розповсюдження. Діабет входить у трійку захворювань, які часто призводять до інвалідності та смертності. Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що діабет 2 типу, тобто набутий, становить 85% усіх випадків цього захворювання. Він важко піддається лікуванню та змушує людину постійно приймати відповідні препарати, що покликані покращити якість життя того, хто живе із цим захворюванням.

Загалом цукровий діабет – це група метаболічних захворювань, які характеризуються гіперглікемією внаслідок дефекту секреції інсуліну.

Симптоми діабету можуть бути доволі різноманітними, але треба звернути особливу увагу на такі прояви, як надмірне сечовиділення, постійне відчуття голоду і спраги, втрата ваги (діабет I типу), підвищена втомлюваність, погіршення зору.

До захворювання на цукровий діабет можуть призвести ожиріння, деякі хвороби, в результаті яких відбувається ураження бета-клітин (панкреатит, рак підшлункової залози, захворювання інших залоз внутрішньої секреції), деякі вірусні інфекції, надмірні стреси, недотримання стійкого режиму дня. Не варто забувати і про те, що поява діабету може мати спадковий характер – статистика засвідчує – понад 80% людей, в яких вперше було діагностовано це захворювання, в анамнезі мали близьких і навіть далеких родичів з таким захворюванням. На жаль,комбінація факторів ризику підвищує небезпеку захворювання в кілька разів.

Загалом на Чернігівщині зареєстровано понад 28 тисяч людей, що живуть із цукровим діабетом. Ендокринологи одностайні у думці: задля попередження появі цукрового діабету слід хоча б кілька разів на рік вимірювати рівень цукру у крові. І якщо він буде підвищений – не слід зволікати зі зверненням до ендокринолога. Своєчасно розпочате лікування допоможе уникнути появі серйозних ускладнень.

Держава намагається належним чином опікуватися людьми із цукровим діабетом – нині запроваджено електронні рецепти на отримання інсулінових препаратів. Крім того, розроблено реєстр хворих на діабет. У ньому, зокрема, вказано, як організм хворого реагує на призначене лікування, визначені ймовірні ризики ускладнень та вносяться корективи в терапію діабету. Такий реєстр допомагає зберегти індивідуальний підхід до кожного хворого у плані лікування та реабілітації у період відсутності загострення хвороби. Крім того,

16 лікарських засобів для безперервного лікування цукрового діабету ІІ типу можна отримати абсолютно безоплатно за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Ще 30 – з невеликою доплатою. До програми включені 3 діючі речовини – глібенкламід, гліклазид та метформін. Так для пацієнтів із діабетом ІІ типу у програмі наявні ліки від 14 виробників. Задля отримання електронного рецепту на «Доступні ліки» необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

Якщо пацієнт регулярно проходить безоплатні дослідження на глюкозу крові, загальний холестерин, ЕКГ, то лікар знає актуальний стан його здоров’я та без проблем випише необхідні ліки без присутності пацієнта. Потрібно просто повідомити лікаря, що пацієнт потребує продовження лікування. І на номер мобільного телефону надійде номер рецепту та код підтвердження. Відтак отримати такі препарати можна у будь-якій аптеці, що має відповідні договори із НСЗУ.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc