Меню
 
Головна arrow Новини
Як пацієнтам з розладами психіки та поведінки отримувати “Доступні ліки”

З 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом. Це препарати для пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Йдеться про такі захворювання як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади. Розповідаємо, як пацієнтам із розладами психіки та поведінки отримувати “Доступні ліки” .

Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт.

Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами зможе виписати невролог або психіатр - в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями.

Електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, у тому числі - і дитячий

Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами “Розлади психіки та поведінки” та “Хвороби нервової системи” не виписують

Щоб з 1 жовтня мати змогу користуватись програмою “Доступні ліки” пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікуючого лікаря - невролога чи психіатра. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

Якщо ви або ваші рідні не мають лікуючого лікаря - потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його зможе виписати ваш сімейний лікар.

Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно.

В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків. Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком.

Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України. Такий механізм відшкодування вже успішно працює понад два з половиною роки щодо ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc