Меню
 
Головна arrow Новини
КНП « Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького» отримала новітнє обладнання.

За інформацією керівництва закладу, завдяки лінійці сучасного травматологічно-хірургічного обладнання, яке надійшло до лікарні, там тепер можливе виконання таких малоінвазивних операцій, як резекція менісків, реконструктивні втручання на хрящі, дебридмент та лаваж суглоба, синовектомія, видалення хондроматозних тіл. Спеціальні покази для проведення артроскопії - це пошкодження менісків, зв’язок, захворювання синовіальної оболонки, суглобового хряща, деформуючий артроз, ревматоїдний артрит, реактивні артрити тощо.

«Відтак артроскопія – це сучасний, «малотравматичний» метод діагностики та хірургічного лікування суглобів, який є «золотим стандартом» у всьому світі, - розповідає завідувач травматологічного відділення Геннадій Пруденко, - вона здійснюється під загальною або місцевою анестезією. Камера-артроскоп та необхідні для втручання хірургічні інструменти вводяться в суглоб через проколи в шкірі діаметром кілька міліметрів. Зображення з відеокамери передається на екран. Артроскопія дозволяє оглянути суглоб з середини, діагностувати та/або провести лікування. Зазвичай після проведення артроскопії значно зменшується або зникає больовий синдром, набряклість і випіт в суглоб, збільшується амплітуда рухів, відновлюється функціональна активність м'язів і опорність кінцівки. Найбільш виражені позитивні зрушення відзначені у пацієнтів із застарілими і хронічними ушкодженнями суглобного хряща, хронічним посттравматичним синовіїтом, деформуючим артрозом, ревматоїдним артритом. Поліпшення загального стану хворих і функції суглоба після артроскопії служить початком ремісії захворювання на багато місяців. Позитивна динаміка захворювання пояснюється видаленням патологічної синовіальної рідини, що містить так званий суглобовий дебрис - різних розмірів фрагменти суглобового хряща, фібринові плівки та нитки, грудочки муцина і ін. Іригація (промивання великим об'ємом стерильного 0,9% фізіологічного розчину) суглоба при артроскопії має виражений терапевтичний ефект у хворих з деформуючим артрозом, ревматоїдним артритом, адже знімає запалення».

Місцеві лікарі наголошують – подібні операції доступні для всіх пацієнтів, які повинні мати електронне направлення від сімейного лікаря.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc