Меню
 
Головна arrow Новини
Актуальні питання боротьби із соціально значущими захворюваннями розглянуто 1 грудня на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівській ОДА.

Участь у засіданні взяли члени цього дорадчого органу, заступник голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк та, зокрема, фахівець супроводу реформ та регіонального розвитку ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Олена Яценко.

У вступному слові Жанна Шерстюк наголосила, що ситуація з ВІЛ/СНІДом в області доволі напружена. Тому важливо виявити хворобу якомога раніше. Адже нині є широкий спектр медикаментів, що забезпечують ефективне лікування і високу якість життя для таких хворих. Втім, епідемія коронавірусу ускладнює доступ до медичної опіки та програм підтримки для людей, які живуть з ВІЛ.

На нагальних питаннях та викликах щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в області наголосив в.о. генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун. Про епідемічну ситуацію із ВІЛ, яка є підґрунтям для прийняття нині важливих управлінських рішень керівниками ЦПМСД, розповіла Ірина Тесленок, медичний директор протидії ВІЛ/СНІДу та гепатиту, експерт з ВІЛ-інфекції/СНІДу УОЗ Чернігівської ОДА, а із діяльністю у сфері ВІЛ у плані надання різноманітних послуг хворим на туберкульоз ознайомила присутніх голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко.

На засіданні затверджено Обласний план заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня. Також розглянуто і обговорено виконання в області плану заходів Державної Стратегії розвитку протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2021-2023 роки (розпорядження КМУ України № 1463 від 18.11.2020 року). Виступив з цього питання Микола Дейкун, який проінформував учасників заходу, що сьогодні є важливою робота з громадами. Спільні заходи обговорені на зустрічах партнерів з питань ТБ/ВІЛ за участі керівників Прилуцького, Корюківського, Новгород-Сіверського, Ніжинського районів, голів територіальних громад, генеральних директорів медичних установ районів та обласного протитуберкульозного закладу, громадських організацій та фахівців міжнародного проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». За підсумками зустрічей прийнята резолюція про початок акції «Громада вільна від туберкульозу», якою передбачено надання технічної допомоги та організаційно-методичної підтримки громадам.

Медичний директор КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» Жанна Карпенко, експерт з фтизіатрії УОЗ Чернігівської ОДА, розповіла про роботу по виконанню Державної Стратегії розвитку протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2021-2023 роки, а саме в умовах епідемії COVID-19 забезпечена доставка біоматеріалу для діагностики ТБ, протитуберкульозних ліків амбулаторним хворим, обстеження осіб із груп ризику на ТБ пересувним флюорографом у віддалених населених пунктах тощо. Секретар обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Ніна Товчига доповіла учасникам зібрання про виконання рішень обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу № 3 від 21.09.2021 року.

Також на розгляд внесено План роботи обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2022 рік.







Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc