Меню
 
Головна arrow Новини
Заради рятування життя: 21 грудня вперше у практиці чернігівських медиків ургентну пацієнтку доправлено до Києва за допомогою спец- гелікоптера.

Внаслідок хронічного захворювання серцево-судинної системи 54-річна жителька Городні у важкому стані потрапила на лікування до КНП «Чернігівська обласна лікарня», де фахівцями встановлено діагноз «гостра розшаровуючи аневризма аорти».

Як зазначив завідувач відділення інтервенційної кардіології закладу Ігор Філіпов, стан жінки дещо вдалося стабілізувати та після проведення додаткових обстежень разом із фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова прийнято рішення доправити її на оперативне лікування в одну зі спеціалізованих клінік столиці.

«Пацієнтка у дуже важкому стані, тому рекомендовано термінове лікування. Пацієнти із таким діагнозом у нас періодично бувають і ми їх відправляємо у Київ. Втім, цю жінку доставити реанімобілем немає можливості, адже через погодні умови, затори на дорогах ми її можемо втратити. Отже, вирішено застосувати найсучасніший та ефективний метод – доставку за допомогою спецвертоліта. Була оперативна домовленість з бригадою київських медиків, які і будуть супроводжувати жінку. Цей авіатранспорт спеціально пристосований для перевезення ургентних пацієнтів, адже у ньому є все необхідне для підтримання життя».

Гвинтокрил стартував з найближчого пристосованого майданчика біля обласної лікарні. Як повідомили медики, приблизно за 30-40 хвилин пацієнтку зустрічатимуть вже київські фахівці.


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc