Меню
 
Головна arrow Новини
Аби свята були безпечними

Попереду на українців чекає низка новорічно-різдвяних свят. З цієї нагоди Національна служба здоров’я України розмістила нагадування про те, як цими днями убезпечити себе від погіршення стану здоров’я та загострення хронічних захворювань.

Отже:

Якщо вас турбує погане самопочуття – не відкладайте візит до лікаря до кінця свят. Чим швидше пацієнт звертається по допомогу, тим ефективніше буде лікування. Нагадуємо, що Програма медичних гарантій забезпечує українцям безоплатний доступ до усієї необхідної медичної допомоги. Не тільки первинної, у свого сімейного лікаря, а й спеціалізованої. Мова про консультації у вузьких спеціалістів, інструментальні та лабораторні обстеження тощо.

Заздалегідь проконсультуйтесь з сімейним або лікуючим лікарем щодо того, що робити у разі загострення хронічних хвороб. Так ви матимете свій чек-лист в разі форс-мажору і зможете підготувати усе необхідне. А отже, не зіпсуєте собі свято. І памятайте – гострі стани краще намагатись попередити, ніж лікувати. Наприклад, якщо людина хворіє на артеріальну гіпертензію, вона має приймати гіпотензивні ліки регулярно аби не було проблем з тиском.

Якщо приймаєте препарати, що входять до програми «Доступні ліки» чи інсулін, переконайтесь, що у вас вистачить препаратів до кінця святкових вихідних. Наступний рецепт на препарати за програмою реімбурсації можна отримати за 7 днів, якщо рецепт було виписано на термін від 21 дня, та за 3 дні, якщо термін є меншим за 21 день. Нагадуємо, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт на ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу. А також на інсулін та десмопресин у разі, якщо ендокринолог склав план лікування. Хоча лікар зможе виписати пацієнту із встановленим діагнозом хронічного захворювання електронний рецепт навіть без особистої присутності, не зволікайте до 30 або 31 грудня. На відміну від аптек, лікар не працює цілодобово.

Поставтеся відповідально до власного здоров'я під час свят. Намагайтеся не вибиватися зі звичного розпорядку дня та режиму харчування. Перевіряйте термін придатності продуктів та дотримуйтесь вимог зберігання. У разі наявного хронічного захворювання – виконуйте усі призначення лікаря. В жодному разі не поєднуйте алкоголь із ліками!

Подбайте про профілактику та захист від вірусних захворювань. Ризик захворіти на COVID-19 залишається високим. Крім того, взимку традиційно зростає кількість гострих респіраторних вірусних захворювань. Зробіть щеплення собі та близьким людям і захистіть тих, хто не має права на вакцинацію, зокрема, маленьких дітей. Дотримуйтесь усіх необхідних заходів безпеки, а якщо відчуваєте ознаки хвороби, залишайтесь вдома.

У разі травмування, важкого отруєння або іншого невідкладного стану не зволікайте і звертайтесь до найближчої чергової лікарні. Адресу найближчої лікарні підкаже диспетчер швидкої допомоги за номером 103. Телефонуйте 103 при потребі у невідкладній допомозі. Невідкладна допомога в Україні – безоплатна, її можна отримати навіть якщо немає декларації з лікарем первинної допомоги.

Намагайтесь проводити свята активно та на свіжому повітрі, якщо дозволяє здоров'я та інші умови. Тривалі свята – хороший час для формування нових корисних звичок, які будуть захищати вас впродовж року.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc