Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні вже зареєстрували циркуляцію трьох типів вірусу грипу: як захиститися?

В Україні почав циркулювати вірус грипу. За інформацією Центру громадського здоров’я, серед лабораторних зразків уже виділили віруси типів A(H3), A(H3N2) та В. Загалом із 4 жовтня по 26 грудня 2021 року на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 2,8 млн українців, 38,3?% з яких – діти віком до 17 років. Летальних випадків унаслідок грипу зареєстровано не було.

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 8,5% населення. Так за останні два тижня минулого року в області захворіло 5403 осіб, з них 2108 дітей, рівень захворюваності перевищує епідемічний поріг на 4,6%. Серед госпіталізованих (99 осіб) переважають дорослі (73,7%). Перевищення епідемічного рівня захворюваності зареєстровано у колишніх Городнянському, Ічнянському, Куликівському, Прилуцькому, Ріпкинському, Сновському районах та в містах Ніжин та Чернігів.

В Міністерстві охорони здоров’я нагадують: вже понад 60 років найефективнішим способом профілактики грипу є сезонне щеплення, яке мають передусім отримувати люди з груп медичного та професійного ризику – вагітні, діти від 6 місяців, люди віком понад 60 років, люди з хронічними захворюваннями, медичні працівники, вчителі і вихователі, військовослужбовці та інші.

Дітям до 9 років, які раніше не були вакциновані від грипу й не мали підтверджених випадків захворювання на грип, потрібні дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим –одна. Щеплення від грипу особливо важливе в умовах пандемії COVID-19, адже значно підвищується ризик подвійного інфікування й тяжкого перебігу. Це може створити додаткове навантаження на систему охорони здоров’я. Я

Якщо ви захворіли, не варто займатися самолікуванням і обов’язково слід звернутися до свого сімейного лікаря. Якщо ж відчуваєте симптоми ГРВІ, уникайте місць скупчення людей, більше відпочивайте, мийте руки, пийте більше води і повноцінно харчуйтеся.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc