Меню
 
Головна arrow Новини
НСЗУ: у 2022 році маршрут та доступ українців до безоплатної медичної допомоги на первинній ланці не змінюється.

У Національній службі здоров’я нагадують: кожен, хто уклав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці. Незалежно від форми власності надавача таких послуг. Тобто і у комунальному, і у приватному, і у лікаря-ФОП пацієнт або пацієнтка отримують однаковий перелік безоплатних послуг. А саме: динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування найбільш поширених інфекційних та неінфекційних хвороб, травм, отруєнь, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою та загальний аналіз сечі, аналіз крові на глюкозу та холестерин, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити, антиген SARS-CoV-2.

Також до переліку безоплатних послуг для пацієнта входять: ЕКГ, вимірювання гостроти зору, скринінг на розлади психіки і поведінки, перенаправлення до психіатра або нарколога, виявлення індивідуального ризику інфекційних (туберкульозу, ВІЛ, вірусних гепатитів тощо) та неінфекційних (серцево-судинних, хронічних респіраторних, онкологічних, діабету тощо) хвороб, їхня профілактика, вакцинація згідно з календарем профілактичних щеплень, забір зразків матеріалу для тестування на SARS-CoV-2 (незалежно від наявності декларації у пацієнта), лікування пацієнтів із COVID-19, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, спостереження за неускладненою вагітністю. Крім того, безоплатними залишаються окремі послуги паліативної допомоги: виписування рецептів на знеболювальні, лікування супутніх симптомів, навчання доглядачів, виписування рецептів, зокрема на “Доступні ліки” та повторних рецептів на інсуліни, виписування електронних направлень пацієнтам для проведення всіх необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, на консультації вузьких фахівців та інші послуги спеціалізованої медичної допомоги (але необхідність у проведенні певних аналізів, обстежень, консультацій визначає саме лікар), видача довідок, лікарняних та інших документів.

Відтак для отримання всіх послуг з пакету на «первинці», необхідно укласти декларацію з лікарем. Підписана декларація - це документ, який потрібно зберігати. Але мати його при собі під візиту в лікарню не потрібно, адже дані про кожного пацієнта є в електронній системі охорони здоров’я.

НСЗУ платить медичним закладам, які надають первинну допомогу, за кожну укладену декларацію з кожним пацієнтом.

До речі, нинішнього року на первинну медичну допомогу в державному бюджеті виділено понад 26 млрд грн — на 6 млрд більше, ніж торік. Завдяки цьому капітаційна ставка, тобто виплати медичному закладу за кожного пацієнта з декларацією, зросла до 786 грн на рік. Але ця сума не є однаковою для всіх – повідомляють у НСЗУ. Сума може коригуватися залежно від віку пацієнтів, кількості декларацій і навіть розташування мед закладу, а також від охоплення щепленнями. Так епідемія COVID-19 показала, що масова вакцинація — це проблемне питання для України. Те саме доводять періодичні спалахи інших інфекційних хвороб, яких можна успішно запобігти за допомогою профілактичних щеплень. Для покращення ситуації НСЗУ раз на три місяці перевірятиме, як медзаклади «первинки» заохочують своїх пацієнтів вакцинуватися. І чим більше вакцинованих, тим більше коштів заклад отримає від НСЗУ у 2022 році.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc