Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарні Чернігівщини отримають 8 нових кисневих станцій

В опорних закладах охорони здоров'я вже почали встановлювати 225 кисневих станцій, придбаних ДП «Медзакупівлі України» наприкінці минулого року. З них 105 будуть доставлені в регіони протягом лютого, решта – у березні.

В опорних закладах охорони здоров’я Чернігівщини буде встановлено 8 кисневих станцій. Це — лікарні у Борзні, Корюківці, Ніжині, Носівці, Прилуках, а також обласна дитяча лікарня, пологовий будинок та міська лікарня № 2 у Чернігові.

Станції генерації кисню були придбані за кошти держбюджету для забезпечення роботи палат інтенсивної терапії та реанімаційних відділень. Попередньо у рамках цієї закупівлі було заплановано придбання 196 станцій, однак, завдяки конкуренції на аукціоні, вдалося зекономити кошти та додатково закупити ще 29 станцій.

«Ще влітку минулого року в українських лікарнях було лише близько 50 кисневих станцій. В умовах пандемії ця цифра дуже далека від реальних потреб. Тому, менш ніж за пів року, МОЗ вдалося збільшити цю цифру майже у 8 разів. Вже до середини 2022 року в українських медзакладах працюватиме близько 400 кисневих станцій», – повідомив заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський.

Одна така станція може виробляти до 500 літрів кисню за хвилину. В її комплектацію входять додаткові газоаналізатори та витратоміри. Завдяки можливості дистанційного керування медзаклад зможе контролювати кількість та якість кисню.

Напередодні ще 118 кисневих станцій додатково були закуплені за рахунок субвенціі? з державного бюджету місцевим бюджетам та наразі монтуються в лікарнях. Таким чином, до середини 2022 року в українських лікарнях функціонуватиме близько 400 станцій автономної генерації кисню.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc