Меню
 
Головна arrow Новини
Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: робота в областях станом на 3 травня 2022

Брутальний наступ ворожих військ росії цілеспрямовано намагається зруйнувати медичну систему України. Проте робота з подолання спалаху поліомієліту в областях триває. Моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу ГПВ продовжується.

Станом на 3 травня 2022 року проведено 72 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). В тому числі першою дозою щеплено 33 232 дітей (37% від запланованої кількості), другою – 39 410 (71%).

Найвищі показники охоплення в таких областях:

Дніпропетровська (100%);

Кіровоградська (84%);

Хмельницька (67%);

Полтавська (65%).

Найнижчі показники у Київській (36%), м. Київ (37%), Чернігівській (38%), Запорізькій (39%) областях.

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 50% від плану.

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. Батьки, що вимушені через бойові дії переїхати в інші області, можуть щепити дитину від поліо, у тому числі в державному закладі охорони здоров’я, безоплатно.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч.

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо.

На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплять інактивованою вакциною (ін’єкціями).

Поліомієліт (поліо) – це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках – до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням:

у 2, 4 місяці вакциною ІПВ;

у 6,18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc